Mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Bliskiej, postawili sobie ogrodzenie.

Wracamy do stolicy i fortyfikacji Twierdzy Warszawa. Po likwidacji kilkadziesiąt lat temu Fortu XIa Twierdzy Warszawa „Grochów” mieszkańcy Pragi Południe zdecydowali wziąć sprawy w swoje ręce. Tak ok. 2020 roku powstał Fort XIb Twierdzy Warszawa „Żupnicza”zaczyna swój wpis profil Polskie Obozy Mieszkaniowe.

31 fort

Wracamy do stolicy i fortyfikacji Twierdzy Warszawa. Po likwidacji kilkadziesiąt lat temu Fortu XIa Twierdzy Warszawa „Grochów” mieszkańcy Pragi Południe zdecydowali wziąć sprawy w swoje ręce. Tak ok. 2020 roku powstał Fort XIb Twierdzy Warszawa „Żupnicza”.

Na zdjęciu widzimy nieregularne umocnienie ze schronem. Forty warszawskie z XIX wieku nie posiadały elementów pancernych oraz stanowisk umożliwiających ukrytą obserwację, toteż zaplecze fortu XIb „Żupnicza” stanowi budynek mieszkalny.

Miło nam poinformować, że wraz z fortami „Żupnicza” i „Pola Karolińskie” (o których pisaliśmy wcześniej) Twierdza Warszawa składa się już łącznie z 31 fortów ❤ I wciaż ta liczba rośnie!

 

Mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Bliskiej, postawili sobie ogrodzenie. Może nie najpiękniejsze, ale mają chociaż trochę spokoju, bo okolica niestety nie za ciekawa. Po co ich wyśmiewać reaguje portal Grochów Praga Południe

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły