[Felieton] To jest chore miasto. Ten koleś robi audyt czyichś projektów z Budżetu Obywatelskich…

 To miasto jest zatrute, a ten proces trwa od dekad. Zostawmy w spokoju zabory, i okres po 1945 roku, bo wiadomo że to zniszczyło Ducha tego miasta, i mało kto wytrwał, bądź ochronił się przed czerwoną demoralizacją. Ci wierniejsi sobie, i swoim zasadom, zostali szarymi żuczkami,  a ci co lubią się wystawiać i uprawiać sprzedawanie się, zrobią w tym naszym mieście, karierę.

Buciak

Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie ten człowiek jest współodpowiedzialny za zniszczenie idei Budżetu Obywatelskiego, to ten człowiek między innymi zbudował patologiczną sieć powiązań między uzurpatorami miejskimi, a urzędnikami, którzy w godzinach pracy zamiast wykonywać swoje obowiązki, siedzą w sieci i bronią Rafała Trzaskowskiego, i wmawiają ludziom że warszawiacy chcą dewastacji tego miasta. Wszystko wskazuje, że to Buciak jest odpowiedzialny za trwającą obecnie dewastację Dolinki Służewieckiej, która pilnowana jest przez ukraińskich pracowników, żeby nie daj Bóg mieszkańcy nie mogli wiedzieć co się dzieje. To ten facet jest w dużej części jest odpowiedzialny za rozkład tego miasta, i demoralizację urzędników. W ciągu paru lat zgłosił prawie setkę projektów! Dziś zaczęło się głosowanie w ramach BO. Uważajcie czy nie głosuje na projekty miejskiego „aktywu”. Ale są też tacy, którym wszystko pomyliło się w głowie…

96 projektów, 33 zrealizowane

Mimo, że od dwóch lat jest głośno wokół Budżetu Obywatelskiego, warszawskie urzędasy śmieją się nam w twarz. Wszyscy są całkowicie bezkarni, i aż dziw że tyle lat ten układ trwa. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że nawet warszawska palestra trzymana jest, kolokwialnie rzecz ujmując, za mordę. Są sprawy wytyczone przeciwko Trzaskowskiemu, i żaden prawnik, który marzy o karierze, nie podejmie się spraw, które są przeciwko prezydentowi miasta. Warszawa stała się miastem urzędniczego wandalizmu i niewolników. I w tym wszystkim uzurpatorzy miejscy, którzy brylują w stołecznych mediach, i już nawet szacowna kiedyś Rzeczpospolita sięga po Mencwla jako autorytet w dziedzinie badań, i warszawskiej infrastruktury. A taki Robert Buciak, koleś, który powinien stanąć przed sądem, robi audyt czyichś projektów z Budżetu Obywatelskich…ba, z uporem maniaka wraca do starych projektów, nieprzyjętych we wcześniejszych edycjach BO, po to aby w końcu dopiąć swego! Upadek całkowity!

Audyt realizacji projektów wybranych w poprzednich latach

Chciałbym, aby budżet obywatelski w Warszawie działa jak najlepiej. Niestety wiele projektów pomimo dokładnych opisów została wykonana niezgodnie z wolą mieszkańców, częściowo lub wcale. Aby wprowadzić poprawki w systemie brakuje rzetelnie zebranej wiedzy o popełnionych błędach. Audyt ma na celu zebranie tej wiedzy i jej opublikowanie w czytelny sposób. (pisownia oryginalna).

Opis projektu
 

W dotychczasowych edycjach BP/BO zostało wybranych 4207 projektów, z których zrealizowano 3528.

Projekt polega na zleceniu przez miasto audytu wykonania projektów infrastrukturalnych, które wygrały w poprzednich latach. Wiele projektów zostało wykonanych niezgodnie z intencją autorów, bez kontaktu z mieszkańcami lub w innym zakresie niż przewidywał projekt. Audytorzy zbadają, czy urzędnicy realizujący zadania trzymali się zapisów prawa i treści projektów. Badaniu poddany będzie także sposób komunikowania się z autorami projektów i mieszkańcami. Projekty infrastrukturalne zostaną sprawdzone także pod względem trwałości, kosztów wykonania z uwzględnieniem wzrostu kosztów materiałów i robocizny, jakości i czasu realizacji, przyczyn opóźnień, ogólnodostępności projektów wykonanych w placówkach edukacyjnych.

Efektem projektu będzie raport z audytu zawierający pełne i poprawne dane dotyczące wykonania projektów, ocenę zgodności wykonania projektów z założeniami, przykłady dobrych praktyk i największych błędów, wskazówki poprawy procedur realizacji projektów i działania systemu budżetu obywatelskiego w ramach obowiązujących przepisów prawa.KOSZT; 1 000 000,00 zł

 

Poziom bezczelności nie zna granic

Powtórzmy; zleca miastu audyt wykonania projektów infrastrukturalnych, które wygrały w poprzednich latach. Wiele projektów zostało wykonanych niezgodnie z intencją autorów, bez kontaktu z mieszkańcami lub w innym zakresie niż przewidywał projekt.

Pisze to autor projektu dla Dolinki Służewieckiej, która na oczach całej Warszawy i za przyzwoleniem ratusza, jest właśnie dewastowana, jak i całej masy szkodliwych projektów. Pisze to człowiek, który już w ten weekend rusza z projektem pt. Przejazd rowerowy szlakiem „poległych projektów budżetu partycypacyjnego”. 

Pytamy; jak to jest możliwe aby za człowieka, który mówi o sobie Mistrz, człowieka który może być zaburzony emocjonalnie , warszawiacy płacili  5 tysięcy złotych?? Ten megaloman wsiądzie na rower, i będzie pokazywać w stanie ekstazy swoje urojone koncepcje, które nie zostały zrealizowane!! GDZIE MY ŻYJEMY? Czy to jest jeszcze miasto dla normalnych ludzi, czy już istne wariatkowo?

Wszystkie projekty Buciaka TUTAJ

Teraz cała Polska składa się na jego urojenia

Zero pokory, skromności i refleksji. To cechuje autentyczne niziny społeczne, które Warszawę obsiadły. Zapomnijmy o Starzyńskich, Pohoskich czy innych wspaniałych urzędnikach. Będzie coraz gorzej, bo nas wielopokoleniowych warszawiaków jest coraz mniej, a ten etos uczciwości w służbie publicznej jest na wymarciu. Prezydent miasta wychodzi z dziczą i krzyczy do nas wypierdalać, dzicz niszczy nam kościoły, a bohater tego felietonu w tej chwili pracuje w  Ministerstwie Pracy, Rozwoju i Technologii…gdzie zarządza wielkimi, publicznymi projektami i pieniędzmi. Pracuje u ludzi, których jeszcze pół roku temu wysyłał na księżyc. Jego szefem jest minister Gowin!

Buciak, pracując w służbie cywilnej, prawdopodobnie jest upoważniony do współtworzenia strategii Warszawy, w części na przykład zieleni i statystyki. Jest jednocześnie wiceprezesem Zielonych, i prezesem Federacji Piesza Polska.  Można? Można!

Chory kraj, chore miasto. Opozycji nie ma, prawo kuleje, a te chamy śmieją się nam w twarz.

Portal Warszawski

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *