Za czy przeciw? O co chodzi ze zwężeniem ul. Broniewskiego??

Niedawno jako pierwsi dowiedzieliśmy się o planach zwężenia ul. Broniewskiego, rzekomo  w celu podarowania „dodatkowych” miejsc do parkowania mieszkańcom oraz likwidację miejsc parkingowych na terenie zapasowym ul. Broniewskiego. Jako pierwsi też o tym napisaliśmy. Media „proaktywistyczne” zachwycone, uzurpatorzy zachwyceni, mieszkańców nikt nie pytał, a pomysłodawca tego kontrowersyjnego pomysłu, radny Walas, się tłumaczy.

Nowe miejsca parkingowe przy ul. Broniewskiego?

Od urodzenia mieszkam na terenie osiedla Słodowiec i sytuacja związana z deficytem miejsc parkingowych na jego terenie jest mi dobrze znana. Likwidacja parkingów społecznych i zastępowanie ich nowymi inwestycjami deweloperskimi oraz nie ponoszenie odpowiednich nakładów na rozwój infrastruktury parkingowej doprowadziło do nadmiaru aut w stosunku do dostępnych miejsc parkingowych.pisze Walas na swoim profilu.

POWIĘKSZ

 

 
Z problemem deficytu miejsc parkingowych zwracają się do mnie zarówno Sąsiedzi, jak i Wspólnoty Mieszkaniowe okolicznych budynków. Nierzadko dochodzi również do sytuacji złego parkowania i rozjeżdżania terenów zielonych. Najkorzystniej byłoby wykonać wielopoziomowe parkingi, jednakże w obecnej sytuacji ekonomicznej naszego miasta raczej prędko to się nie wydarzy.
W celu zminimalizowania problemu deficytu miejsc parkingowych zwróciłem się o możliwość wygenerowania z istniejącej jezdni ulicy Broniewskiego pasa do parkowania dla samochodów. W chwili obecnej szerokość jezdni wynosi ok. 10 metrów i jest wystarczająca, by utrzymać dotychczasowy ruch w obu kierunkach przy zmianie szerokości pasów ruchu do szerokości 3,50 metra. Taka organizacja ruchu pozwoli uzyskać wiele miejsc parkingowych wzdłuż ul. Broniewskiego na odcinku od al. Armii Krajowej do al. Reymonta. Zwrócę uwagę, że szerokość pasów ruchu na autostradzie wynosi 3,75 m.
 
 
POWIĘKSZ
 
 
 
 

 

Jednocześnie podkreślę, że jestem przeciwnikiem likwidacji miejsc parkingowych w pasie rezerwy wzdłuż ul. Broniewskiego po stronie osiedla Piaski (na odcinku miedzy ul. Rudnickiego, a al. Reymonta), a każda osoba która podaje inną informację wprowadza Państwa w błąd. Na dowód załączam moje interpelacje w sprawie braku zgody na likwidację miejsc parkingowych przy ul. Broniewskiego z dnia 30.04.2020 r. oraz jej powtórzenie z dnia 14.06.2021 r.

 

 

 

 

 

O pomyśle Pana radnego pisaliśmy tutaj ⤵

 

Tak! Z ul. Broniewskiego według planu ZDM zniknie 2/3 miejsc parkingowych!

 

 

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *