Ul. Broniewskiego do zwężenia pod pretekstem nowych miejsc parkingowych?

W roku 2020, Zarząd Dróg Miejskich zamieścił projekt likwidacji parkingów na pasie rezerwy oraz zwężenie ulicy Broniewskiego. Projekt został wstrzymany z powodu Petycji mieszkańców, którzy wyrazili zdecydowany sprzeciw. Wczoraj po interpelacji Radnego Piotra Walasa, pomysł wrócił i uzyskał po raz kolejny akceptację urzędników z ZDM-u. – pisze czytelnik.

Pas do parkowania równoległego…

W związku z z interwencjami mieszkańców w sprawie braku odpowiedniej liczby miejsc postojowych, zwróciłem się o wprowadzenie wzdłuż ulicy Broniewskiego, takiej organizacji ruchu, by wygospodarować wzdłuż jezdni pas do parkowania równoległego.

 

 

Wprowadzenie powyższej organizacji ruchu nie będzie ze szkodą dla terenów zielonych, ponieważ w chwili obecnej szerokość jezdni wynosi wynosi ok. 10 metrów. i jest wystarczająca, by utrzymać dotychczasowy ruch w obu kierunkach przy zmianie szerokości pasów ruchu do szerokości 3.5 metra. Taka organizacja ruchu pozwoli uzyskać 3.0 metry szerokości dla nowych stanowisk postojowych – przekonuje radny Piotr Walas.

 

 

Portal Warszawski

zdj. wikipedia

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *