Tak! Z ul. Broniewskiego według planu ZDM zniknie 2/3 miejsc parkingowych!

Niedawno dowiedzieliśmy się o planach zwężenia ul. Broniewskiego, rzekomo  w celu podarowania „dodatkowych” miejsc do parkowania mieszkańcom oraz likwidację miejsc parkingowych na terenie zapasowym ul. Broniewskiego.

Sprawdziliśmy

Używając najprostszych narzędzi,  policzyliśmy miejsca parkingowe jakie znajdują się na terenie zapasowym. Jest jest ich ok. 650 pomiędzy Trasą Armii Krajowej a Al. Władysława Reymonta,  (Broniewskiego 1).

Co nam proponuje ZDM? Długość ul. Broniewskiego na wspomnianym wcześniej odcinku wynosi 1521m. Od tej wielkości należy odjąć 3 skrzyżowania po 50 metrów, oraz skrzyżowanie z Reymonta gdzie jest pas włączenia o długości 180m. Po odjęciu miejsc gdzie parkingów nie można ulokować, wychodzi nam 1521- 3×50-200 = 1171m. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, długość miejsca parkingowego usytuowanego równolegle do jezdni, wynosi 6m. Jeśli podzielimy 1171/6 = 195. Z prostego wyliczenia wynika, że Zarząd Dróg Miejskich nie chce wybudować dodatkowych parkingów, a chce pozbawić mieszkańców 455 miejsc parkingowych w tej okolicy. 

 

 

Jesteśmy regularnie OSZUKIWANI

 

Kreatywność dyrektora ZDM, i  jednocześnie pełnomocnika Prezydenta d/s rowerowych jest wybitna. Ostatnio mieliśmy możliwość słuchania jednego z radnych KO. Tematem była głęboka analiza przepustowości Alej Jerozolimskich przy obecnym ruchu samochodów. Jeśli ta analiza jest podobna do wyliczenia ilości potrzebnych miejsc parkingowych na ul. Broniewskiego, to już dziś warto się zastanowić czy nie należy płacić podatków w innym miejscu niż Warszawa.

Portal Warszawski

One thought on “Tak! Z ul. Broniewskiego według planu ZDM zniknie 2/3 miejsc parkingowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *