R. Trzaskowski – „mamy plan odnowy Rzeczypospolitej, który wspólnie będziemy realizowali”

Rządzący są oderwani od rzeczywistości, a Polkom i Polakom potrzebne są szybkie i zdecydowane działania, aby wyprowadzić kraj na prostą po kryzysie pandemii. Ale także odważne inwestycje, aby zapewnić rozwój i lepszą przyszłość. Pomoc przedsiębiorcom, naprawa służby zdrowia, która jest w katastrofalnym stanie, bezpieczna praca, nowoczesna edukacja, ale co równie ważne zielona energia i walka ze zmianami klimatycznymi. Jest wiele do zrobienia tu i teraz – pisze na swoim profilu Rafał Trzaskowski.

Wybór

Przed nami także wybór – czy chcemy olbrzymich molochów, które nikomu nie służą, czy inwestycji tu za rogiem, dostępnych dla każdego. W naszym planie mówimy jasno – obywatele muszą odzyskać kontrolę nad podatkami – nad swoimi pieniędzmi. Rządzący chcą decydować o pieniądzach naszych mieszkańców zza sejmowych biurek. Chcą decydować o lokalnych inwestycjach nie mając przecież pojęcia o potrzebach miast i miasteczek. Pieniądze muszą być wydawane blisko mieszkańców, dlatego tak ważna jest rola samorządu.


Trzaskowski: Platforma Obywatelska jest najbardziej dojrzałą partią opozycyjną, doświadczoną, przygotowaną do rządzenia. Tam są najlepsi specjaliści, tam są ludzie, którzy wiedzą jak zmieniać Polskę na lepsze i robili to przez 8 lat naszych rządów.


Musimy patrzeć w przyszłość! Dzisiaj przede wszystkim trzeba łączyć – opozycja musi zdać egzamin z dojrzałości. Potrzebne są partie polityczne, silna koalicja i wsparcie samorządów. Ale potrzebne są też nowe środowiska, dlatego organizujemy Campus Polska Przyszłości. Chcemy namawiać młodych ludzi do zaangażowania i współdziałania. Razem podejmować najważniejsze wyzwania przyszłości i stawiać czoła problemom. Bo to właśnie młodzi wiedzą i mówią nam, co jest najważniejsze.

Mówimy jasno – mamy plan odnowy Rzeczypospolitej, który wspólnie będziemy realizowali. A ja mam zadanie łączyć, a nie dzielić! I to obiecuję!

za; Rafał Trzaskowski

fot. Dominik Paszliński
 
PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły