Teren budowy pętli autobusowej przy ul. Ostroroga skażony??

Od pewnego czasu z miejsca wykopów unosi się nieprzyjemny, chemiczny zapach odczuwany w okolicy, w tym również na pobliskim osiedlu mieszkaniowym. Stąd alarm od mieszkańców, dla których sytuacja jest bardzo uciążliwa – pisze Wola Mieszkańców.

To trwa jakiś czas

9 maja zaczęły się prace związane z inwestycją nowej pętli autobusowej, na której kończyć swój bieg będą autobusy 106 oraz 136 dotychczas zatrzymujące się na zbyt ciasnej pętli Młynów przy ul. Płockiej. Nowe miejsce określone jest zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Cztery dni temu Wolski Wydział Ochrony Środowiska przeprowadził wizję, z której wynika, że odór pochodzi od substancji, którą pracownicy używali do gruntowania betonowych konstrukcji w wykopach ziemnych. Najprawdopodobniej zatem nie ma on związku z funkcjonowaniem na tym obszarze pięciu przedwojennych zakładów przemysłowych. Przeprowadzone badania gruntu nie wykazały, jakoby zapach pochodził z ziemi.

Podwykonawca zapewnia, że prace izolacyjne sieci ciepłowniczej zakończą się w ciągu tygodnia. Miejmy nadzieję, że wraz z nimi zakończy się również emisja zapachu zbliżonego do smoły.

za; Wola Mieszkańców

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.