#PrzygarnijBratka W najbliższy poniedziałek możecie odbierać sadzonki bratków w parku Pole Mokotowskie!

Wiosenne rośliny wymieniamy na ukwiecenia letnie, jednak część z nich jest jeszcze w dobrej kondycji i może przez jakiś czas ozdobić Wasze balkony czy ogródki.

Warszawę zdobią różnego typu ukwiecenia

W wielu miejscach możemy podziwiać kwietniki z roślin sezonowych, jednorocznych, które zakładane są 1, 2 lub 3 razy w roku. Przy czym niektóre z nich, np. bratki i stokrotki to rośliny dwuletnie – które kwitną w drugim sezonie wegetacyjnym, a następnie zamierają. Corocznie, na przełomie maja i czerwca rośliny kwitnące wiosną wymieniamy na gatunki letnie. Zwyczajowo podczas wymiany roślin niektórzy fani ogrodnictwa wybierają z kontenerów wiosenne kwiaty, które jeszcze są w dobrej kondycji. Pozostałe rośliny przeznaczone są na kompost – i tak powstaje z nich nawóz.

 

 

W tym roku zgodnie z sugestiami mieszkańców Zieleń Miejska organizuje pilotażową akcję „recyklingu” bratków. W przyszłych latach akcja ma być kontynuowana  w wielu miejscach Warszawy.


Bratki możecie odbierać od godziny 8.00 do wyczerpania zapasów. Roślinki rozłożone będą na plandekach przy alei głównej Pola Mokotowskiego, w okolicach małych stawów. Weźcie swoje pojemniki!


 

Sezonowa wymiana ukwieceń, zwłaszcza w parkach o charakterze historycznym, a także na skwerach czy w miejskich donicach kwietnych – jest praktyką na całym świecie. Dzięki temu kwietniki cieszą oko mieszkańców od wiosny do jesieni. Pamiętajmy, że w przestrzeni miejskiej zakładane są także rabaty bylinowe, czyli wieloletnie, które zachowują swoje walory estetyczne przez cały rok.

za; Zieleń Warszawska

PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły