Geodezyjna precyzyjność skosiła tylko to co na jej gruncie. Tak jest w całej Warszawie?

Dostajemy dużo maili w związku z koszeniem traw w Warszawie. Jak wiemy Zarząd Zieleni dwa lata temu obwieścił, że będzie hodować łąki, a koszenie będzie się odbywać dwa, trzy razy w sezonie. Czy to dobry pomysł?

Na Żoliborzu jest na przykład tak

Piękne widoki – Broniewskiego 11… Administracja Osiedla z geodezyjną precyzyjnością skosiła tylko to co na jej gruncie. Reszta, niespełna 2 m do chodnika leży na gruncie Miasta. Zarząd Zieleni zlecił jedynie koszenie wzdłuż ogrodzenia tramwajowego na dz. ew. 17 z obrębu 7-02-06, zaś na dz. ew. nr 1 skosiła jedynie między krańcem drogi serwisowej, a pierwszym ciągiem pieszym od przejścia dla pieszych między dawnym BGŻ (Broniewskiego 9E, a ul. Braci Załuskich).

 

 

Na ten absurd zwrócił uwagę jeszcze były prezes WSM – Pan Maciej Stasiełowicz kilka lat temu. Pana Prezesa już nie ma, jego następczyni specjalnie nie przejmuje się starymi zasobami, a każdy nowy dyrektor Osiedla pilnuje wyłącznie swoich interesów.

59 lat planowania… doczekamy 100? (Stowarzyszenie Zatrasie)

To nie wszystko

Poproszono nas o napisanie tekstu bezpośrednio nie związanego z aktywistami. Naszym zdaniem niestety jednak związanego i to mocno. A dlaczego? Ostatnio aktywiści promują zarówno tzw. zazielenianie miasta jak i niekoszenie trawników miejskich. Miejskie spółki klaszczą bo nie muszą wydawać na koszenie trawy pieniędzy.

 

A nowe nasadzenia łączek… 

 

A jak wyglądają efekty tych działań? Oto na obrazkach widać zazielenianie oraz niekoszone trawniki przy przejściach dla pieszych, oraz na skrzyżowaniach. Chcielibyśmy uzyskać odpowiedź instytucji odpowiedzialnych za ten stan, czy nie cierpi tu bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów? Komentarze „hahaha, należy zwolnić pędzący kierowcy”,  prosimy sobie pozostawić na weekendowe wieczory we własnym gronie. Miasto odsuwa parkowanie aut od takich miejsc.

Natomiast z zielenią ograniczającą widoczność, a co za tym idzie pogarszającą bezpieczeństwo, udaje że problemu nie ma. Czekamy na konkretne odpowiedzi, co zamierzacie z tym zrobić?

 

 
 
 
 
W komentarzach można wrzucać zdjęcia, zachęcamy do pokazania opisanego problemu w Państwa okolicach/

Activist Watch, Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *