Ruszyły zapisy do Akademii Witolda Pileckiego!

Masz 16-18 lat, interesujesz się historią XX wieku i chcesz z przyjaciółmi zrealizować projekt historyczny w swojej miejscowości? Jesteś nauczycielem, edukatorem, drużynowym który pracuje z ciekawą młodzieżą i chcesz wziąć udział w cyklu szkoleń i seminariów?

Czym jest jest Akademia Witolda Pileckiego 2021?

To projekt edukacyjny skierowany do uczniów i współpracujących z nimi szkół i instytucji. W ramach Akademii zrealizują oni przygotowane przez siebie projekty poświęcone wybranym zagadnieniom historii XX wieku. Projekt obejmuje szereg szkoleń online i dwa wyjazdy edukacyjne – pierwszy inauguracyjny pod koniec sierpnia, drugi w początkach 2022 roku.

 

Jak wziąć udział?

 

Zapraszamy 8 czteroosobowych zespołów młodzieży w wieku 16 do 18 lat. Zespoły muszą uzyskać wsparcie i rekomendację lokalnego opiekuna (nauczyciela, edukatora, instruktora, bibliotekarza, drużynowego itd.) oraz instytucji (szkoły, samorządowej instytucji kultury, biblioteki, domu kultury, drużyny harcerskiej itd.)

 

Co trzeba zrobić?

 

Należy zebrać zespół, wymyślić projekt historyczny, znaleźć opiekuna (nauczyciela, edukatora, instruktora, bibliotekarza, drużynowego itd) oraz instytucję (szkoły, samorządowej instytucji kultury, biblioteki, domu kultury, drużyny harcerskiej itd.).

Jaki ma być projekt historyczny? Co oferujemy nauczycielom, edukatorom, instruktorom, bibliotekarzom, drużynowym i wszystkim, którzy zdecydują się być lokalnymi opiekunami uczestników Akademii Witolda Pileckiego?

Wszystkie szczegóły, program, regulamin i formularz zgłoszeniowy, znajdziecie na naszej stronie internetowej. ✅ https://bit.ly/2QHpgj4

za; Instytut Pileckiego

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły