Rondo Wolnej Białorusi na Ursynowie?

O tej inicjatywie pisaliśmy na łamach Portalu Warszawskiego, kiedy to rok temu rozpoczęła się rewolucja na Białorusi. Wygląda na to, że Ursynów wzbogaci się o nowe rondo – Wolnej Białorusi. Złożono wczoraj w stołecznym Ratuszu wniosek o nadanie nazwy ronda Wolna Białoruś na skrzyżowaniu POW i Puławskie. To inicjatywa Polski 2050 Hołowni.

Solidarność z Białorusią

Wczoraj wspólnie z Цэнтр Беларускай Салідарнасці / Centrum Białoruskiej Solidarności Inicjatywa Wolna Białoruś oraz jako stowarzyszenie Polska 2050 złożyliśmy w stołecznym Ratuszu wniosek o nadanie nazwy ronda Wolna Białoruś na skrzyżowaniu POW i Puławskiej. Dla nas to dowód solidarności z narodem białoruskim walczącym o wolną i demokratyczną Białoruś. Oprócz wymiaru symbolicznego na konferencji zaapelowaliśmy do władz centralnych, aby również poprawić obsługę wydziałów ds. cudzoziemców w urzędach wojewódzkich, aby Białorusini mogli szybciej i bezproblemowo załatwiać formalności, które pozwolą im osiedlać się w Polsce.

 


Wierzę, że tym razem po wszystkich zajściach w Białorusi, i oficjalnym poparciu Rafała Trzaskowskiego działań białoruskiej opozycji, miasto wyrazi zgodę na upamiętnienie Wolnej BiałorusiPaweł Lenarczyk dla Portalu Warszawskiego.


zdj. Halo Ursynów

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.