Kochasz włoskie jedzenie? Wiesz jak odróżnić produkty oryginalne od podróbek?

Dla Włochów, podstawą jest jakość życia, Dolce Vita! Od wieków. I to nie religia, a ich filozofia, sposób myślenia i funkcjonowania. Nie ma się co dziwić jeśli to kraj, z dziedzictwa którego korzysta cały świat! Od sztuki po obłędną modę, czy wspaniałe jedzenie i wina. Tam, liczy się made in Italy.

Sekrety włoskiej kuchni

Pizza, makarony, sery, oliwy, słodycze, wędliny, pieczywo czyli wszystko to co powoduje, że włoska kuchnia jest jedną z największych inspiracji dla kucharzy na całym świecie. Jaki zatem jest sekret kuchni włoskiej? Co powoduje, że ludzie szaleją na jej punkcie? Przede wszystkim bardzo wysokiej jakości produkty. Na przykładzie produkcji serów, (ponad 400) można dokładnie poznać wymogi Włochów, tym bardziej że wszystkie sery robiona są metodą chałupniczą, i unika się produkcji mechanicznej. Sztuka, piękno i smak kocha jak wszystko dochodzi w swoim stanie.  Im wolniej, tym lepiej. Wtedy wiesz, że produkt jest oryginalny i absolutnie niepowtarzalny.

Jak sprawdzić czy produkt jest włoski czy nie?

Zdarza się czasami, że konsumenci mają problem i nie umieją odróżnić autentycznych wyrobów od innych, które oczywiście nie mają nic wspólnego z oryginałami, a które niestety w masowej świadomości funkcjonują jako produkt włoski. Dlatego też wskazujemy z całą gwarancją, że właśnie ten produkt, który kupujemy jest oryginalny i powiemy gdzie w Warszawie kupić autentyczne włoskie produkty.

Niezawodna i jedyna, która dba w Polsce o jakość włoskich produktów jest Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa, która w Polsce,  w maju 2021 rozpoczęła proces certyfikowania małych sklepów, które oferują oryginalne włoskie produkty. Pierwsza faza projektu objęła punkty w Warszawie i okolicach. W tym momencie 26 sklepów przeszło pozytywnie proces certyfikacji – True Italian Taste.

 

 

 


– W ciągu ostatnich miesięcy w czasie pandemii przybyło na mapie stolicy butikowych sklepów, jakie oferują jakościowe produkty, w tym również wyroby z Włoch – wina, sery, wędliny, makarony, oliwy, słodycze i inne pyszne włoskie jedzenie. Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia zdecydowało, że w tak trudnym czasie należy się podziękowanie i wsparcie sklepom poprzez certyfikację. Chcieliśmy również dać konsumentom pewność, że kupując w sklepach  z certyfikatem nadanym przez CCIIP, mają pewność jakości i autentyczności włoskich wyrobów. – mówi Elisabetta Caprino, sekretarz generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.


Nadanie certyfikacji polegała na weryfikacji sklepów, które musiały spełnić wymogi ustalone przez włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej.

Kupuj tylko w tych sklepach

 https://www.cciip.pl/  – to strona internetowa Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, i wyłącznie tu znajdziesz listę certyfikowanych sklepów, gdzie kupisz wyłącznie prawdziwe włoskie, oryginalne, najwyższej jakości produkty. Ponadto każdy taki sklep będzie miał umieszczoną na witrynie specjalną naklejkę:

Przykładowo ta naklejka Made in Italy – jest potwierdzeniem przejścia procesu certyfikacji przez sklep.

 


 –  Certyfikat, który nadaje sklepom La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia to jasna informacja dla konsumenta, że kupując w danym sklepie ma gwarancję autentyczności włoskich produktów, a co za tym idzie – potwierdzenie wysokiej jakości, smaku i niepowtarzalnego związku miedzy jedzeniem a terytorium pochodzenia. – mówi Stefano Zedde, wice sekretarz generalny Włoskiej Izby Handlowo- Przemysłowej w Polsce.

 

 

#trueitaliantaste #iffoodcouldtalk #extraordinaryitaliantaste #madeinitaly

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.