Wow! Sąd w Warszawie zakazuje budowy osiedla covidowego w Lesie Bemowskim!

Portal Warszawski jako pierwszy parę lat temu, zaalarmował opinię publiczną, że developer bierze się za bardzo cenne tereny leśne w Lesie Bemowskim. Kiedy przyszła pandemia developer bezczelnie zmienił swój status zabudowy tego terenu na osiedle covidowe, ale sąd to nie przekonało. Czy to początek końca terroru developerów?

Najsłynniejsze „osiedle covidowe” w Polsce, którego budowę rozpoczęto w środku Lasu Bemowskiego, jednak nie powstanie!

Dziś otrzymaliśmy wyrok WSA w Warszawie oddalający skargę dewelopera na decyzję Mazowieckiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wstrzymującego budowę osiedla w środku Lasu. Przypominamy, że nadzór budowalny wstrzymał budowę dopiero na naszych licznych interwencjach formalnych, w tym po zorganizowaniu protestu przed dz. 180 we wrześniu ubiegłego roku.Nareszcie możemy odetchnąć z ulgą. Deweloper zapewne złoży skargę kasacyjną do NSA, ale tu jesteśmy spokojni. Obawialiśmy się bardziej wypadku przy pracy WSApiszą szczęśliwi społeczni z Nie dla zabudowy Lasu Bemowskiego.

Nareszcie możemy odetchnąć z ulgą. Deweloper zapewne złoży skargę kasacyjną do NSA, ale tu jesteśmy spokojni. Obawialiśmy się bardziej wypadku przy pracy WSA.

Wszystko zaczęło się ponad dwa lata temu

Już w październiku 2018 roku Portal Warszawski zaalarmował opinię publiczną, że developer robi zamach na bardzo cenny ekologicznie teren Łosiowe Błota. Niestety dewastacja terenu wciąż trwała, dlatego też 5 organizacji pozarządowych działające lokalnie wystosowała Apel do Starosty powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Wójta gminy Stare Babice o definitywne zakończenie dewastacji przyrody, zagrażającej już bezpośrednio rezerwatowi Łosiowe Błota poprzez wywłaszczenie właściciela dz. 180 z uwagi na cel publiczny, jakim jest ochrona przyrody i siedlisk zagrożonych gatunków.

Apel podpisali 
 
NIE dla zabudowy Lasu Bemowskiego
 
Stowarzyszenie Babice Dla Przyrody
 
Stowarzyszenie Klaudyn
 
Stowarzyszenie Nasze Boernerowo

Towarzystwo Boernerowo

Stowarzyszenie Nasz Bóbr
 

za; Nie dla zabudowy Lasu Bemowskiego

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.