Czy właśnie cichaczem zaczyna się dewastacja Parku Skaryszewskiego??

Jest to efekt bycia częścią carskiej Rosji, później Rosji komunistycznej. Nam Polakom zniszczono poczucie przyzwoitości, uczciwości, i umiaru. Dlatego od 89 roku trwa dobijanie Warszawy. Jeśli nielegalnie, to często z przyzwoleniem lokalnych władz. Tym razem chodzi o wycinkę drzew w Parku Skaryszewskim, który prawnie powinien być pod ochroną. Bardzo nam się to wszystko nie podoba!

Najpierw lewe osiedle, teraz drzewa

Jak informuje ipragapoludnie.pl od paru miesięcy na terenie Parku Skaryszewskiego prowadzona jest budowa nowej inwestycji mieszkaniowej – dewelopera Dom Development. Sprzedaż gruntu, objętego ochroną konserwatorską, budził niemałe kontrowersje. W tej sprawie organizowano liczne protesty. Do prokuratury złożono również zawiadomienie – zrobił to prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Szkoda, że Trzaskowski nie pomógł ratować Dolinki Służewieckiej czy Łosiowych Błot. (PW)


Okazuje się jednak, że to niejedyny problem, którym martwią się mieszkańcy dzielnicy. Budowy osiedla nie da się już powstrzymać, niemniej zdaje się, że deweloper przymierza się do…wycinki drzew? Tych wiekowych lip tuż obok placu budowy. Kilka dni temu niektóre z nich ogrodzono biało-czerwoną taśmą. Pojawiła się też informacja, że „Właściciel oczekuje na pozwolenie MWKZ na pielęgnację drzew. Niektóre drzewa stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz ich mienia”.


Odpowiedź developera

Do Dom Development należy tylko i wyłącznie teren, na którym prowadzona jest budowa Rezydencji Stanisława Augusta. Drzewa, do których przyczepiono informację, znajdują się poza działką firmy i  Dom Development nie ma nic wspólnego z tą inicjatywą. Dom Development zależy na tym, aby na terenie parkowym znajdowało się jak najwięcej drzew.

Zatem jeszcze raz: oznaczone drzewa nie rosną na nieruchomości Dom Development i firma z ich oznakowaniem tudzież wycinką nie ma nic wspólnego – Grzegorz Indulski, rzecznik inwestycji.

za; ipragapoludnie.pl

Portal Warszawski

zdj.Warszawa w Pigułce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.