Na Placu Zbawiciela ponownie stanęła betonoza

Mimo, że w zeszłym roku znaczna część mieszkańców zwracała uwagę” przede wszystkim na fakt, że to zły pomysł, a Portal Warszawski ujawnił dowody, że zapory betonowe które stanęły rok temu zainstalowano tam w sumie bezprawnie, to znów mamy betonozę, ideologiczną betonozę! Ratusz, aktyw ZDM jak zwykle zlekceważył ludzi, którzy zrzucają się na urzędnicze pensje. W tym roku powtórzono ten sam błąd, pudrując go malunkami. Traktujemy to jako przejaw urzędniczej arogancji.

Więcej miejsca dla pieszych i gastronomii na pl. Zbawiciela

Tak to przedstawia Zarząd Dewastacji Miasta. Jednym z miejsc w Warszawie, które słynie z dużej liczby ogródków kawiarnianych, jest pl. Zbawiciela. W zeszłym roku powiększyliśmy tam ich strefę, pozostawiając na rondzie jeden pas ruchu dla samochodów. – piszą dalej.

Od dziś do końca wakacji jeden pas ruchu na rondzie jest wyłączony dla ruchu kołowego. Dzięki temu zwiększy się przestrzeń dla pieszych, a klienci lokali będą mogli zachować między sobą bezpieczny dystans. Teren, który właściciele lokali gastronomicznych będą mogli zagospodarować pod ogródki, w nocy oddzieliliśmy od jezdni betonowymi barierami. Ponieważ w zeszłym roku część mieszkańców zwracała uwagę na ich estetyczną surowość, zostały tak pomalowane, żeby komponowały się z otoczeniem. Pierwsi restauratorzy już występują z wnioskami o wyznaczenie dodatkowej przestrzeni pod ogródki. W tym roku, z powodu pandemii, stawki opłat zostały 4-krotnie obniżone.

Zmiany na pl. Zbawiciela będą obowiązywać przez całe wakacje – co najmniej do 29 sierpnia.

informuje ZDM

Portal Warszawski

zdj. ZDM

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *