Będzie kontrola wojewódzkiego konserwatora zabytków na moście Poniatowskiego

Taką informacją przekazał Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. Zaznaczył też, że „kontrola jest przeprowadzana nie tylko ze względu na fotoradary, ale konserwator sprawdzi również inne elementy na obiekcie mostowym”.

Kontrola

Jak podaje TVP.info Jak na razie sześć fotoradarów ustawionych na zabytkowym moście Poniatowskiego nie działa. Urządzenia nie zostały jeszcze przekazane przez miasto Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, który jest uprawniony do prowadzenia kontroli z wykorzystaniem fotoradarów.


Profesor Jakub Lewicki Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zalecił przeprowadzenie kontroli stanu Mostu Poniatowskiego wpisanego do rejestru zabytków w związku z pogarszającym się stanem technicznym zabytkowej budowli . Most im. Księcia Józefa Poniatowskiego przez Wisłę, znajdujący się na przedłużeniu Alei Jerozolimskich, został zbudowany w latach 1905-1913. Kontrola zostanie przeprowadzona w dniach 8-11 czerwca. O terminie i zakresie kontroli użytkownik mostu został w ustawowym wcześniejszym terminie powiadomiony. Kontrola będzie miała na celu ocenę stanu zachowania zabytkowego mostu


Z tych ustawionych na moście Poniatowskiego zostały wymontowane wewnętrzne urządzenia, o czym Portal Warszawski poinformował jako pierwszy.

Chwilowo zostały wyjęte; zostaną z powrotem włożone, gdy Główny Inspektorat Transportu Drogowego będzie gotowy do ich uruchomienia – zaznaczył w rozmowie Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Wygląd fotoradarów i ich ulokowanie w stosunku do jezdni określają przepisy. Nie są ładne, ale przez lata wszyscy zawsze chcieli, by były jak najbardziej jaskrawe. No to w przepisach są – napisał na Facebooku Zarząd Transportu Miejskiego.

 

 

za; tvp.info, MWKZ

Portal Warszawski

zdj. PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *