Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście dla pieszych aż do późnej jesieni

Weekendy i niektóre dni świąteczne ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Chmielnej do ul. Miodowej) będą zmieniać się w deptak. Taka organizacja ruchu na Trakcie Królewskim będzie obowiązywała do 24 października.

Deptak

W weekendy i niektóre dni świąteczne na odcinku od ul. Chmielnej do ul. Miodowej powstanie deptak. Taka organizacja ruchu na Trakcie Królewskim będzie obowiązywała niemalże do końca października. Ruch kołowy będzie zamykany w noce z piątków na soboty i przywracany z niedziel na poniedziałki. Wyjątkiem będzie najbliższy, „przedłużony” weekend – ruch drogowy zostanie wyłączony w nocy ze środy na czwartek (z 2 na 3 czerwca).

Zmiany w organizacji ruchu

Zamknięty odcinek ulic będzie oznakowany jako strefa zamieszkania i dopuszczony będzie na nim wyłącznie dojazd do posesji mieszkańców z identyfikatorami TK, dojazd do Pałacu Prezydenckiego, Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, do ul. Koziej oraz do zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej. Wjazd zapewniony będzie także nowożeńcom, służbom ratunkowym i oczyszczania miasta. Oczywiście ulica otwarta będzie również dla rowerzystów.

W weekendy wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte ulice będzie możliwy wyłącznie z ul. Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku ronda gen. Ch. de Gaulle’a oraz z ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Na ul. Bednarskiej wprowadzany będzie ruch dwukierunkowy, tak aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia (w weekend na ul. Bednarską będą mogli wjechać tylko mieszkańcy i dojeżdżający do instytucji zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu; ulica zostanie także wyłączona z parkowania). Utrzymany będzie przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem. 

Ponadto, w weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Zmiany w komunikacji

W weekendy będą się zmieniały trasy autobusów linii: 102, 106, 111, 116, 128 175, 178, 180, 222, 503, 518, 901 i N44.

Objazd deptaka w kierunku północnym dla linii: 116, 180, 222, 503 i 518 został wytyczony trasą: Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi i Bracką.

Podobnie pojadą autobusy linii N44, dla których objazd będzie prowadził od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Również Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską i Królewską będą kursowały pojazdy linii 111.

Autobusy linii 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego od ronda R. Dmowskiego dojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku pojadą Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Objazd dla linii 178 w stronę Konwiktorskiej poprowadzony będzie trasą: Świętokrzyska, Mazowiecka, pl. S. Małachowskiego, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorska, a w przeciwną stronę ulicami: Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, pl. S. Małachowskiego, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Podobnie, przez pl. S. Małachowskiego, pojadą autobusy linii 106, które na swoją trasę wrócą na ulicy Królewskiej. Ulicą Świętokrzyską będą kursowały autobusy linii 102.

Zmieni się także trasa linii 901 w kierunku Dworca Centralnego. W drodze powrotnej z punktu szczepień autobusy pojadą Al. Jerozolimskimi.

za; ZDM

zdj. PW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *