Nowe, zielone miejsce rekreacji i rodzinnego wypoczynku na warszawskim Mokotowie

W ramach modernizacji Skweru na terenie wokół OSiR Mokotów, między ul. Niegocińską od północy i ul. Orzycką od południa – przede wszystkim uporządkowaliśmy ciągi komunikacyjne. Część przedeptów zastąpiliśmy utwardzonymi alejkami, wymieniliśmy również nawierzchnię w istniejących już alejkach. Nie zapomnieliśmy o wygodzie i rozrywce dla rodziców doglądających swoich pociech – postawiliśmy 15 Ławek Warszawskich oraz nowe stoły z planszami do gier. Z myślą o wielbicielach piłki nożnej – na boisku zainstalowaliśmy piłkochwyty (siatki na słupach), wymieniliśmy podłoże, a w najbliższym czasie dodatkowo zostanie tu położona trawa z rolki – chwali się Zarząd Zieleni.

NOWA ODSŁONA SKWERU PRZY OSIR MOKOTÓW

Na terenie Skweru przy OSiR Moktotów powstał nowy, naturalny plac zabaw – duży i ogrodzony, o bezpiecznej nawierzchni piaskowej. W jednej z jego części zamontowaliśmy urządzenia dla dzieci starszych, a w drugiej dla dzieci młodszych, w tym szałas i tunele z żywej wierzby.

Wszystkie urządzenia są wykonane z trwałego akacjowego i modrzewiowego drewna, a wśród nich znajdziemy złożony zestaw do przechodzenia, wspinania się i balansowania dla starszaków (w tym „pajęczyna” czy mostki skonstruowane z ruchomych belek zawieszonych na łańcuchach), dwie podwójne huśtawki z siedziskami dla starszych i mniejszych dzieci, pagórek z tunelem, piaskownicę z wiaderkami i stolikami, huśtawkę równoważną, bujaka „konika”, pieńki oraz większy zestaw ze zjeżdżalniami dla maluchów.

PLAC CENTRALNY, SIŁOWNIA PLENEROWA I STREFA DLA PSÓW – NOWE ATRAKCJE SKWERU PRZY OSIR MOKOTÓW

 

Skwer wokół OSiR Mokotów wzbogacił się o plac centralny wyposażony w miejsca do siedzenia wśród kwitnących rabat i nowych trawników. Przenieśliśmy siłownię plenerową i zamontowaliśmy ją tuż obok placu. W północnej części terenu skweru zorganizowaliśmy strefę przyjazną czworonogom – została ona oznakowana tabliczkami jako przestrzeń psiej aktywności, na której znajdują się okorowane pnie drzew do zabawy.

 

 

W przestrzeni Skweru na terenie wokół OSiR Mokotów posadziliśmy nową zieleń – 22 drzewa (jabłonie ‘Royalty’, jabłonie ‘Ola’, klony jawory, jarzęby pospolite ‘Fastigiata’, lipy drobnolistne ‘Greenspire’) oraz setki kwitnących krzewów ozdobnych i byliny.

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy wykonał modernizację terenu wokół OSiR Mokotów w ramach realizacji dwóch projektów z Budżetu Obywatelskiego: Projekt nr 1235 pn. „Ogrody deszczowe i naturalne place zabaw na terenie m.st. Warszawy, w tym plac zabaw w Parku Dolina Służewiecka”, na który zagłosowało blisko 11 tys. mieszkańców – link do projektu tu: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/19064?user

 

 

●Projekt nr 729 pn. „Rewitalizacja terenu zielonego wokół OSiR Mokotów”, który poparło ponad 1500 mieszkańców – link do projektu tu: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/18355?user

 
Fot: A. Przegaliński
 
za; Zarząd Zieleni
 
Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *