Tak wygląda zielona Warszawa Trzaskowskiego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecywał zieloną Warszawę. Wystarczy wejść na stronę Zieleń Warszawska, czy też strony dzielnicowych WOŚ (Wydział Ochrony Środowiska), żeby zobaczyć jak zielone robi się miasto. Nasadzenia drzew, łąki kwietne, ekologiczne koszenie trawników, brak dmuchaw, ogrody deszczowe, nawet „polski central park” – piszą Przyjaciele Dolinki.

A jak to wygląda w praktyce?

Zobaczcie na zdjęcia przykładowej łąki kwietnej na Mokotowie (zdjęcia są opisane). Łąka była zakładana w maju 2020r. Istniejący gęsty trawnik został zerwany, a w jego miejsce wysiana została łąka kwietna. Jaki budżet miała ta inwestycja?Firma, która wygrała przetarg na zarządzanie tym terenem otrzymała 221 000 Euro! Po roku łąka kwietna wygląda tak, jak przed jej założeniem czyli jak zwykły trawnik. Ważne, że kasa została wydana, ktoś zarobił, a okoliczni mieszkańcy zadowoleni (bo przecież nie będą rozpamiętywać co było rok temu).

Kolejną urągającą sprawą jest koszenie trawników. Popatrzmy na jakże piękną propagandę:

Apel Rafała Trzaskowskiego do urzędów, spółdzielni itd.: Stosowanie tzw. „wysokiego koszenia”, czyli pozostawianie roślin na wysokości ok. 10 cm, które umożliwi lepsze magazynowanie wody przez zieleń.

ZZW również na swoich stronach pięknie opowiada o zasadach koszenia. Nawet infografikę zrobili.

A jak w praktyce wygląda koszenie na 7-10cm?

– Zamieszczamy zdjęcia, więc niech każdy oceni sam.

Nie ma kontroli, nie ma winnych. Kasa nadal płynie, a Ty Warszawiaku ciesz się z tego, że ładnie obiecujemy. Ile takich inwestycji jest wokoło? Przypomnijcie sobie inwestycje sprzed 2 – 3 lat w waszych okolicach i porównajcie je ze stanem dzisiejszym. Czy nadal jest tak pięknie i ekologicznie?
 
 
 
za; Przyjaciele Dolinki – mieszkańcy przeciwko budowie placu zabaw
 
Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *