Zmiany na ważnym skrzyżowaniu na Targówku

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic św. Wincentego i Borzymowskiej. Zyska ono sygnalizację świetlną, powstaną pasy do lewoskrętu. Tym samym Borzymowska zostanie poszerzona, a na jej odcinku do ul. Gościeradowskiej staną nowe latarnie z ledowymi oprawami. Prace realizuje deweloper.

Jakie zmiany?

Ul. św. Wincentego jest jedną z ważniejszych ulic na Targówku. Przebiega na styku Zacisza, Bródna oraz Targówka Mieszkaniowego i łączy te dwa ostatnie osiedla, stanowiąc dojazd m.in. do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Codziennie korzystają z niej tysiące uczestników ruchu, a ich liczba w ostatnich miesiącach zwiększyła się. To ze względu na budowę osiedla Nowy Targówek, utworzonego w granicach ulic św. Wincentego, Niwa i Samarytanki.

Skrzyżowanie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną, która w przyszłości wejdzie w poczet Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Północny wlot ul. św. Wincentego stanie się trzypasmowy, bo powstanie osobny pas do skrętu w lewo. Lewoskręt zyska też ul. Borzymowska, która w związku z tym zostanie poszerzona w kierunku południowym – wiążące się z tym prace zainaugurowały zmiany na skrzyżowaniu.

Borzymowska na fragmencie do Gościeradowskiej nie tylko stanie się szersza. Chodniki wokół niej zostaną przebudowane, a znajdujące się tam oświetlenie – zmodernizowane. Cztery istniejące betonowe latarnie zostaną zastąpione nowymi, stalowymi słupami, na których zawisną ledowe oprawy. Tym samym cały ciąg ulic Trockiej i Borzymowskiej otrzyma nowe oświetlenie – jesienią zeszłego roku, w ramach realizacji programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”, nowe słupy z lampami stanęły na fragmencie między licami Radzymińską a Gościeradowską.

za; ZDM

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *