„Zamiast parkingu mamy ścieżkę rowerową, kawał betonu, trawnik i ławki” – mail od czytelniczki

W Warszawie deszcz ciągle pada na złość włodarzom i Zarządowi Dróg Miejskich. Ledwie zdążyli skończyć kosztowny remont, pochwalić się efektami, a tu znowu jakaś woda z nieba psuje całą zabawę. Poza poszerzeniem chodnika do niebotycznych rozmiarów, zrobieniem szerokiego trawnika (co by jakoś uzasadnić zwężenie jezdni), usunięto także parking przy Rondzie 40-latka i parking przy punktach usługowych (kebab, sklepy, knajpki przy ślimaku prowadzącym do dworca) – pisze do nas nasza czytelniczka.

„Spece” z ZDM wykonali pracę jak należy

Utrudniono życie mieszkańcom, ale i osobom, które podjeżdżały po jedzenie na wynos, by ratować upadającą gastronomię. Zamiast parkingu mamy ścieżkę rowerową, kawał betonu, trawnik i ławki. Na ławkach już rozgościli się wdzięczni kloszardzi, wreszcie można kulturalnie wypić wino z widokiem na city. Trawniki (lub raczej miejsce na trawniki, bo nic nie ma prawa tu urosnąć) są zalewane przy każdym deszczu, tworzą się tu morza i archipelagi. Kolejne pieniądze dla zieleni miejskiej idą w błoto. Wąski chodnik przy placu budowy Varso Tower nie nadaje się do przejścia w deszczowy dzień. To wszystko nie ważne! Ważne, że nie ma parkingu.

Trzaskowski i ZDM chcą zdewastować miasto do końca

Takich maili dostajemy dziesiątki, tym bardzo strach bierze nas  kiedy pomyślimy, że rowerowy prezydent, i ZDM chcą rewolucji w Alejach Jerozolimskich. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział zmiany związane z „Nowym Centrum Warszawy”. W ramach przebudowy linii średnicowej całkowicie nowy wygląd mają zyskać m.in. Aleje Jerozolimskie. W czwartek dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądała jedna z najważniejszych arterii w stolicy. Władze Warszawy planują zwężenie tej drogi do jednego pasa.

POWIĘKSZE

zdj. Mateusz Nadworski, SE

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *