Ochota też będzie mieć swoją tężnie?

Zainteresowanie ale i potrzeba solanek w Warszawie wzrasta, i jest to bardzo dobry trend, tym bardziej cieszy wiadomość że ochocki ratusz też decyduje się na instalację tężni.

W przyszłym roku jeszcze bez tężni

Wśród pomysłów zgłoszonych w budżecie obywatelskim na przyszły rok znalazły się 4 projekty wybudowania tężni solankowych lub solnych. Trzy z nich proponowano w naszych ochockich parkach – Zachodnim, Malickiego i Szczęśliwickim, czwarta miała być przy SZPZLO przy Sanockiej. W tym roku żaden z nich nie uzyskał pozytywnej oceny, bo nie dałoby się ( z powodów technicznych) go zrealizować w jednym roku.

Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców obiektami tego typu, ochocki Wydział Ochrony Środowiska już w tym roku postara się znaleźć miejsce w parku Zachodnim lub w parku Malickiego na taką tężnię, biorąc pod uwagę nie tylko warunki techniczne ale i jej wpływ na środowisko. Dzięki temu taki projekt mógłby się znaleźć w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego – na rok 2023. Zgodnie z tymi zasadami zaplanowano dotychczas na Ochocie postawienie jednej tężni – w parku Marii Skłodowskiej-Curie. Rewitalizacja tego parku, o której już pisaliśmy, jest efektem konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2018 r. i wkrótce się rozpocznie.

za; Ochota – dzielnica m. st. Warszawa

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *