W weekend Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat będą strefą pieszą

W nocy z piątku na sobotę (14-15 maja), ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat staną się deptakiem na odcinku od Miodowej do ronda gen. Ch. de Gaulle’a. Wyłączenie ruchu kołowego na części Traktu Królewskiego odbywa się na wniosek stołecznej Policji. Służby spodziewają się w centrum miasta wielu spacerujących w związku z licznymi wydarzeniami kulturalnymi.

Zmiany w komunikacji

Zmienią się trasy autobusów linii: 102, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, N44 i muzealnej M. Objazd deptaka w kierunku północnym dla linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 i M został wytyczony trasą: Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Podobnie pojadą autobusy linii N44, dla których objazd będzie od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Również Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską i Królewską będą kursowały pojazdy 111.

Autobusy 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego od ronda R. Dmowskiego dojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku: Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Objazd dla linii 178 w stronę Konwiktorskiej będzie trasą: Świętokrzyska, Mazowiecka, pl. S. Małachowskiego, Królewska, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską, a w przeciwną: Senatorska, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska, pl. S. Małachowskiego, Kredytowa, Jasna i Świętokrzyska. Podobnie, przez pl. S. Małachowskiego, pojadą autobusy linii 106, które na swoją trasę wrócą na ulicy Królewskiej. Ulicą Świętokrzyską, będą kursowały również autobusy linii 102.

Zmieni się także trasa linii 901 w kierunku Dworca Centralnego. Wracając z punktu szczepień, pojadą trasą: Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, Grzybowska, al. Jana Pawła II. 

za; ZDM

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły