Ochota też wprowadza strefy mieszkańca. To skutek wprowadzenia sppn!

Na wniosek Zarządu Dzielnicy Ochota ZGN tworzy pierwsze Strefy Mieszkańca i ogranicza parkowanie na dwóch ochockich podwórkach. Pilotażowy program, który zacznie się już w wakacje obejmie dwa podwórka: al. Jerozolimskie111, 113, 115, 117, 119 – ul. Nowogrodzka 72, 74, 76A, 76B oraz drugie ul. Kaliska 1 – ul. Węgierska1, 1A, 3, 5/7/9 – informuje Urząd Ochoty.

Taki stan rzeczy bardzo utrudni życie naszym mieszkańcom

Ze względu na rozszerzenie SPP i brak miejsc do parkowania ochockie podwórka będą zmieniały się w parkingi dla osób spoza naszej dzielnicy. Mieszkańcy będą się skarżyć na zablokowane place i chodniki. Taki stan rzeczy bardzo utrudni życie naszym mieszkańcom. Dlatego też wprowadzenie ograniczeń na tych terenach jest niezbędne.  

Wjazd na podwórka objęte Strefą Mieszkańca będzie możliwy tylko ze specjalnym identyfikatorem wydanym przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na 12 miesięcy. Zainteresowani mieszkańcy będą składać wnioski w siedzibie ZGN i na tej podstawie dostaną identyfikator. Po jednym na każdy lokal mieszkalny. Jednakże do dokumentu będzie można wpisać wszystkie posiadane samochody i parkować je zgodnie z potrzebami.
 
Przed każdym podwórkiem objętym Strefą Mieszkańca stanie znak informujący o zakazie parkowania pojazdów innych niż mieszkańców. Złamanie tego przepisu będzie skutkować mandatem od Straży Miejskiej lub Policji.

– Konsultowaliśmy naszą decyzję z mieszkańcami. Docelowo chcemy, aby wszystkie ochockie podwórka były niedostępne dla osób z zewnątrz. Zobaczymy jak dwie nowo powstałe Strefy Mieszkańca będą działać i wraz z rozszerzaniem Strefy Płatnego Parkowania postaramy się zamknąć około sześćdziesiąt podwórek – mówi Dorota Stegienka zastępca burmistrza Ochoty.  https://portalwarszawski.com.pl/

za; Ochota – dzielnica m. st. Warszawy

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *