Miasto uznało, że Dybalski, rzecznik ZDM, może bezkarnie pajacować…

Dybalski to wzorcowy przykład pseudourzędnika, który ze swojej funkcji zrobił sposób na życie, i walkę ze swoimi obsesjami i urojeniami! Zanim został rzecznikiem ZDM,  pracował w Gazecie Wyborczej. Tak zachwyconego sobą, ale i bezkarnego człowieka, szukać ze święcą. Czasami można odnieść wrażenie, że Dybalski spełnia wszystkie wymogi aby pracować w cyrku, pajacowanie to jego pasją! Niestety!

Co wolno rzecznikowi, to nie Tobie smrodzie

Pan Dybalski wykorzystując swoja funkcję rzecznika ZDM-u, śmieje się mieszkańcom w twarz. Wyśmiewa inaczej myślących, gardzi nimi, albo wskazuje palcem co im wolno a co nie. Tak było dwa tygodnie temu kiedy Łukasz Dybalski sugerował gdzie kierowcy mogą parkować, i wskazał prywatny parking (portalwarszawski.com.pl/2021/04/27/czy-rzecznik-zdm-jakub-dybalsk)

Z prawdziwą przykrością zmuszony jestem do zwrócenia się do Pana z wnioskiem o zbadanie, wyjaśnienie i poinformowanie mnie o wnioskach z poniżej przedstawionej sytuacji.  Otóż Pan Jakub Dybalski, rzecznik prasowym Zarządu Dróg Miejskich na swoim oficjalnym koncie na portalu Twitter  reklamuje prywatny parking podziemny w kompleksie budynków należących do firmy Unibail-Rodamco-Westfield.  W moim odczuciu jednoznacznie narusza to Kodeks Etyki – takiej treści pismo wysłał do miasta, Marek Borkowski, radny Pragi – Południe.

Jakie miasto takie doktory i etyka

Zasada kruk krukowi oka nie wykolę jest w urzędach miejskich obowiązująca. Ani Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszwy ds. etyki i polityki antykorupcyjnej, ani dyrektor Puchalski, ten sam który mówi do warszawiaków „niech płacą”, namawia ich do donoszenia, nie dopatrzyli się przekroczenia granic.

Szanowny Panie Radny,

w odpowiedzi na Pana wniosek z 27 kwietnia 2021 r. w sprawie rzecznika prasowego Zarządu Dróg Miejskich uprzejmie informuję, że opisana przez Pana sytuacja została zweryfikowana.

Ustalono, że p. Jakub Dybalski wpisu o miejscach parkingowych należących do firmy Unibail-Rodamco-Westfield dokonał na swoim prywatnym profilu. Wpis miał zwrócić uwagę na problem polegający na domaganiu się od miasta wyznaczania lub budowy kosztownych miejsc parkingowych, chociaż w ścisłym centrum miasta jest wiele dostępnych miejsc. Należy zwrócić uwagę na to, że

p J. Dybalski w ramach swojej prywatnej aktywności na portalu Twitter informował również o miejscach parkingowych przy Dworcu Centralnym, należących do PKP Spółki Akcyjnej, a także innych np. przy ul. Jana Pawła II, które są ogólnie dostępne. Ocena całości aktywności w mediach społecznościowych, a nie jedynie jednostkowego wpisu, skłania do wniosku, że nie działano w interesie prywatnej firmy i przeciwko interesowi publicznemu. 

Niemniej dziękuję Panu Radnemu za zgłoszone wątpliwości, których weryfikacja była sposobnością do oceny zachowań urzędników w mediach społecznościowych. W przypadku posiadania innych sygnałów o nieprawidłowościach, których sprawdzenie należy do właściwości Pełnomocnika ds. etyki i polityki antykorupcyjnej proszę o ich przesłanie i dalszą współpracę.

Z poważaniem,

dr Krzysztof Łojek

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszwy ds. etyki i polityki antykorupcyjnej

I Stanowisko dyrektora ZDM-u, Łukasza „niech płacą” Puchalskiego

 

 

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *