Oto jak komuniści „grzebią” przy wikipedii!

Wraz z Nową Lewicą organizujemy warsztaty z edytowania Wikipedii. Chcemy powołać progresywny kolektyw edytorek i edytorów. Chcemy przyczyniać się do rozwoju polskiej Wikipedii i zmniejszenia w niej seksizmu, dewocji, homofobii i niechęci do idei postępowych i socjalistycznychchwali się komunistyczny „aktywista”, wobec którego postawione są już zarzuty za  profanacje pomników żołnierzy wyklętych – Franek Vetulani.

Walka z seksizmem, dewocją i homofobią

Wraz z Nową Lewicą organizujemy warsztaty z edytowania Wikipedii. Chcemy powołać progresywny kolektyw edytorek i edytorów. Chcemy przyczyniać się do rozwoju polskiej Wikipedii i zmniejszenia w niej seksizmu, dewocji, homofobii i niechęci do idei postępowych i socjalistycznych.Dziś panel inaugurujący naszą działalność, w którym wezmą udział dr. hab. Joanna Hańderek i posłanka Wanda Nowicka – można przeczytać na stronie młodego komunisty.

 

 

Wikipedia nie jest obiektywnym źródłem wiedzy, o czym można się wielokrotnie przekonać. Vetulani napisał również na swoim profilu.

Józef Franczak „Laluś” zastrzelił w czasie okupacji niemieckiej dwóch żydowskich partyzantów, współuczestniczył w brutalnym pobiciu i ograbieniu gospodarstwa polskiego małżeństwa ukrywającego Żydów, żądając wcześniej wydania ukrywanych osób; a według zeznania swojego towarzysza broni miał także wydać Niemcom młodego żydowskiego krawca.

Nie ma naszej zgody na upamiętnianie w przestrzeni publicznej zbrodniarzy wojennych, odpowiedzialnych za akty przemocy, mordy na ludności cywilnej i akty ludobójstwa, motywowane antysemityzmem lub innym rodzajem nienawiści na tle narodowościowym lub etnicznym.

Po pierwsze w ustach komunisty brak zgody na upamiętnienie w przestrzeni publicznej zbrodniarzy wojennych brzmi jak niezła schizofrenia! Oczywiście to co pisze o Lalusiu nie ma pokrycia w faktach historycznych! Po drugie, czy tak wygląda sytuacja osób prześladowanych w Polsce, że mogą pisać bzdury w międzynarodowej sieci??

A my wikipedii po prostu nie polecamy!

za; Franek Vetulani

zdj; wikipedia

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *