Nowa Marszałkowska zielona ale czy sensowna??

Ruszyła wielka przebudowa ulicy Marszałkowskiej, która ma zmienić oblicze Centrum. Ratusz, ZDM, i miejski „aktyw” chwali projekt jako prawidłowy kierunek zmian. Być może ulica Marszałkowska zyska zielone oblicze, ale czy po pierwsze będzie to nadal ulica funkcjonalna, i czy ZDM przeprowadziło analizy dotyczące przebudowy tej historycznej ulicy?

 

Zaklinanie rzeczywistości?

W Zarządzie Dróg Miejskich spore zmiany kadrowe. Wróciła do niego była już rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka. Do ZDM-u dołączyła też była już dyrektor Zarządu Zieleni, pani Kuryłowicz. Być może te zmiany to efekt masowego niezadowolenia warszawiaków, którzy zaczynają na skórze odczuwać dewastacje miasta, którą od lat funduje nam Łukasz „niech płacą” Puchalski. Czy te zmiany mają na celu złagodzenie złej renomy ZDM-u, czy wprowadzenia większej kontroli w sferze dokumentacji.

Ponad miesiąc temu Portal Warszawski zwrócił się do Zarządu Dróg Miejskich z bardzo konkretnymi pytaniami;

 

Niestety, do dziś nie doczekaliśmy się rzeczowej odpowiedzi ze strony ZDM, ale ta przyszła od Dyrektora Biura Zarządzania Ruchem Drogowym, Dombiego, byłego dyrektora ZDM-u. Jasno z niej wynika, że prace wykonywane że prace wykonywane przez ZDM są niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

 

Według dostępnych informacji, wynika z tego, że Zarząd Dróg Miejskich przeprowadza przebudowę ulicy Marszałkowskiej „na czapę” i w oparciu jedynie o koncepcję Zarządu Zieleni!

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *