Kładka nad jeziorem kamionkowskim jest w katastrofalnym stanie! Czy musi dojść do tragedii aby miasto zareagowało?

Czas najwyższy coś z tym zrobić !!! Poniżej list, który wysłałem do Burmistrza dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego. Proszę Państwa także o interwencję. Czym więcej głosów tym lepiej – pisze pan Mariusz Klarecki.

 

Apel do Tomasza Kucharskiego, burmistrza Pragi – Południe

Szanowny Panie Burmistrzu,

Piszę do pana w sprawie wręcz alarmowej ! Kładka nad jeziorem kamionkowskim jest w stanie katastrofalnym !!! Przechodzi tam codziennie mnóstwo ludzi, a w weekendy wąskim mostkiem przeciskają się tłumy ! Za chwile całą konstrukcja zawali się wraz z przechodniami. Dwa lata temu zgłaszałem do budżetu obywatelskiego projekt Mostek pieszo-rowerowy nazywany też romantycznym mostkiem elekcyjnym.

 

 

Projekt nie przeszedł ponieważ nie był do zrealizowania w jeden rok ze względu na biegnące pod spodem rury. Po raz kolejny proszę o podjęcie kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa i uczynienia z tego wyjątkowego miejsca atrakcją Kamionka i całej Warszawy. Tam naprawdę, szczególnie w weekendy jest bardzo tłoczno, a mostek jest zdecydowanie zbyt wąski. Proszę o podjęcie pilnych działań.

Mariusz Klarecki

Do sprawy odniósł się Jakub Sito, dziennikarz ChilliZet

Nie czekając na formalną odpowiedź na pismo. To sprawa w której wydaje się nie trzeba zbyt wiele, by się wypowiedzieć, a istotnie szkoda by było gdyby doszło do tragedii. Samej konstrukcji też szkoda… ps. Jeśli coś nie przechodzi w budżecie obywatelskim z wyłącznie z opisanych powyżej powodów, powinno być z automatu kwalifikowane do realizacji w ramach edycji kolejnych. Rafał Trzaskowski, Renata Kaznowska – Wiceprezydent m.st. Warszawy, czas coś z tym zrobić. Tak ginie wiele wartościowych projektów.

Zareagowali inni

Te komunikaty i uwagi należy wysłać do Zarządu Zieleni, a nie do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. To Zarząd Zieleni zarządza Błoniami Kamionkowskimi – napisała Kinga Ciukta, rzecznik urzędu Pragi – Południe.

Zatem kto i kiedy zajmie się  tym bardzo pilnym tematem???

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *