Wertowanie pomysłów w Budżecie Obywatelskim powoduje pewnego rodzaju niesmak

Są osoby, które nie rozumieją słowa NIE. Jedną z nich jest obecny radny dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, kiedyś radny Śródmieścia, były szef śródmiejskiego klubu radnych SLD, członek Ruchu Palikota, obecnie wiceprzewodniczący Wygra Warszawa Jana Śpiewaka, Prezes Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska – Grzegorz Walkiewicz.

 
 
 

Nieudane próby

 
Walkiewicz Słynny „zazielaniacz” i „ekohuligan” miasta Warszawy, pochodzący z Radomia.
 
tu na początek jego projekty;
 
 
 
 
 
Na rok 2022 złożył projekt pt. „Zielona Stalowa”.
 
 
Ocena NEGATYWNA. Na rok 2021 „Zielona Stalowa”
 
Ocena NEGATYWNA. Na rok 2020 „Zielona Stalowa”
 

Niewybrany w głosowaniu. Ile razy jeszcze Grzegorz Walkiewicz będzie składał pomysły Zielonej Stalowej, aż w końcu dotrze do niego, ze to nie ma sensu? Czy uzyska jakieś wsparcie od np. osób którym zorganizuje nielegalne party na zamkniętym obiekcie OsiR? W kwestii ul. Stalowej nie ma się co cieszyć. Warszawski ZDM zaczął bowiem realizację warszawskiej strategii ponoć uchwalonej w 2019 roku, dążącej do zwiększania na ulicach tzw. powierzchni biologicznie czynnej.

Niestety łasy na wywiady i mający parcie na szkło radny tu niestety poległ. Warto przy okazji wspomnieć, że Jan Śpiewak promował w roku 2018 Grzegorza Walkiewicza na nowy stołek. Tak bardzo potrzebnego Warszawie kolejnego pełnomocnika – tym razem ds. zieleni.

 

Niestety nie udało się. Podobne stanowisko zajęła Justyna Glusman z innej kanapy aktywistycznej. Jaka jest skuteczność Grzegorza Walkiewicza w zazielenianiu? Taka na 5% skuteczna. Może go w ratuszu nie lubią?

 
Oceniane negatywnie:
 
Zielona Puławska przy Wilanowskiej: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/10560?user=Guest
 
 
 

To nie wszystko

 

Warto jednak pamiętać, że GW jest ojcem sukcesu zazielenienia Świętokrzyskiej. Ale warto też pamiętać, że Grzegorz Walkiewicz jest współautorem z Robertem Migas-Mazurem pomysłu https://bo.um.warszawa.pl/projekt/23152?user=Guest kolejnego kruszenia betonu. Prosimy sobie zobaczyć gdzie. W lokalizacjach do tej pory np. ocenianych negatywnie. Migas – Mazur to członek komunistycznego stowarzyszenia Dla Pragi, który dziś bierze udział w jakiejś debacie dotyczącej III linii metra. Jak to w ogóle jest możliwe, że niebezpieczni dyletanci, bez odpowiedniego wykształcenia, biorą się za taką materię?? Odpowiedź jest prosta. Są naprawdę przekonani, że mają prawo to robić. Zwykły bezwstyd!

Grzegorz Walkiewicz jest również współautorem projektu z 2019 r. Miejskich łąkostrad antysmogowych.

 
Wraz z Agnieszką Nowak z działaczką Zielonego Mazowsza, sekretarzem/sekretarką Wygra Warszawa Jana Śpiewaka!
 
 
Warto przypomnieć, że Walkiewicz był w 2019 również pomysłodawcą koszenia miejskich trawników za pomocą kóz.
 
 
Podchwycony przez miasto projekt pilotażowy aktywistów i Zarządu Zieleni zakończył się skandalem.
 
 

A jak radny Walkiewicz dba o swoich wyborców? Szerokim echem odbiła się akcja zakupu laptopów dla najuboższych dzieci na Pradze. Oczywiście radny nic z tym zrobił, a koledzy aktywiści przestąpili do wścieklej wręcz obrony swojego kolegi.

Opinia publiczna zna bardzo gruby incydent jaki spowodował, że Grzegorz Walkiewicz stracił on kierownicze stanowisko w OSIRze? Raczej nie. To tylko brak publicznej, powszechnej wiedzy o zdarzeniu powoduje, że jeszcze w jakikolwiek publiczny sposób Grzegorz Walkiewicz funkcjonuje w Warszawie. Jako radny, jako wiceprezes, jako aktywista miejski.

 

Śpiewak milczy, a oni krzyczą jebać kler!

 

O sprawie informowano Jana Śpiewaka i innych aktywistów. Maile w tej sprawie słał Portal Warszawski. Do dziś Śpiewak nie raczył odpowiedzieć na żadnego maila. Po prostu udaje głupa, kreując się na autorytet moralny. Zbytecznie.

Wiemy też, że inne media zbierają materiały w tej sprawie. Poczekajmy tylko cierpliwie do kolejnych wyborów. No chyba, że Grzegorz Walkiewicz chce wygłosić wcześniej w tej sprawie jakieś oświadczenie, chętnie je opublikujemy.

Język Aktywu

To istny rynsztok, tym bardziej że oczywiście większość warszawskiego „aktywy” to trzecie pokolenie czerwonoarmistów. Tu więcej;

 

„Je..ć kler”- czyli opłacane zadymy??

 
 
 
fot. Grzegorz Walkiewicz FB
 
 
 
 
Portal Warszawski
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *