Most Południowy Anny Jagiellonki czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Propozycja prezydenta Warszawy aby nowy most nosił imię Anny Jagiellonki jest bardzo dobrą inicjatywą, gdyż wprost odnosi się do historii średniowiecznej Warszawy, i budowy pierwszego miejskiego mostu. To również hołd złożonym wybitnym warszawiankom, o czym wspomniała p. Machnowska.

 

 

Anna czy Orkiestra?

Most południowy znajduje się w ciągu ekspresowej obwodnicy Warszawy, będącej częścią drogi ekspresowej S2. Łączy węzeł „Warszawa Wilanów”, znajdujący się w Wilanowie, z węzłem „Wał Miedzeszyński” w Wawrze. Jest dziewiątym mostem drogowym i najdłuższą oraz najdalej na południe wysuniętą przeprawą przez Wisłę w stolicy. Rady Dzielnicy Wilanów na majowej sesji ma podjąć decyzję kto będzie patronem Mostu Południowego.

Wraca kwestia Mostu Południowego. Zapewne będzie to kwestia opini Rady Dzielnicy Wilanów na majowej sesji. Już 12 maja zajmą się tym radni z Wawra. Mają m. in. w planie podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania projektu uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie nadania nazwy obiektowi miejskiemu w Dzielnicach Wilanów m.st. Warszawy i Wawer m.st. Warszawy (Most Anny Jagiellonki).

Jakie jest Wasze zdanie na temat zaproponowanej nazwy…??? Przypomnę, że w ub. roku radni z Wawra wyrazili wolę by most południowy nosił nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie stanowisko przyjęła na wniosek Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, Rada Dzielnicy Wawer, po dość burzliwej dyskusji. Sam fakt, że czeka nas zapewne zmiana koncepcji to dowód, że nadawanie nazw takim obiektom musi być dobrze przemyślane. PROSZĘ O OPINIĘ! – napisał na swoim profilu radny Wilanowa, Tomasz Kuszłeko.

za; Tomasz Kuszłejko Radny Dzielnicy Wilanów

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły