Oto „Mieszkaniec806” który z Budżetu Obywatelskiego zrobił patologię!

 Od 4 maja 2021 r. można było „podziwiać” projekty , które zostały dopuszczone w Budżecie Obywatelskim, na rok 2022 do głosowań. Dziś skoncentrujemy się na pomysłach aktywisty pod synonimem Mieszkaniec806. Proszę zapiąć pasy!

 
 

Kim Mieszkaniec806?

 
 

To Robert Buciak, rowerowy „ktywistą”, który przyjechał do nas ze Szczecina i od lat robi co chce. Bezkarnym „aktywistą”, który „nawala” niezwykłą ilość projektów do budżetu obywatelskiego. Przez takich ludzi jak on, Budżet Obywatelski stał się patologią! Jest również autorem wielu warszawskich blogów, które walczą z warszawskimi kierowcami, narzucając swoją szaloną wizję świata! Sam o sobie mówi Jestem king! Nie ma się co dziwić, z takim wsparciem warszawskich urzędników może być i nawet Napoleonem!

Dziś jest głównym specjalistą w Ministerstwie Rozwoju, od maja 2020 r. Jakim cudem geograf, bez doświadczenie w projektowaniu miasta, dostaje pracę w takim ministerstwie, tego nie wie nikt! On, jawny rewolucjonista, biorący udział we wszystkich kodowskich i gejowskich imprezach doradza rzekomo prawicowej partii? O CO TU CHODZI!? Czy Ministerstwo wie kogo w ogóle zatrudniło?? Czy Ministerstwo wie, że zatrudniło zdemoralizowaną jednostkę, która tu w Warszawie tworzy sieć dziwnych urzędniczych układów??

 

Wstydząc się swoich projektów, wiedząc jakie wywołują kontrowersje, jak są nieprzychylnie przyjmowane przez mieszkańców Warszawy, zablokowała wgląd w swoje stare projekty oraz usunął swoje imię i nazwisko z projektów na lata następne!! Uczciwie postępujący człowiek nie musi ukrywać swoich danych! Ale spokojnie. My pamiętamy, i wszystko archiwizujemy!

Wracamy do BO. W roku 2022 r. mieszkańcy mogli zagłosować na projekt nr 692. „Patrole rowerowe policji”.
 
 

Miasto co roku płaci kilka milionów złotych policji za dodatkowe patrole zwane służbą ponadnormatywną. Wykorzystanie tych pieniędzy może być lepsze, jeśli policja zastosuje sprawdzone wzory z innych miast Europy. Bardzo skuteczne na drogach są patrole rowerowe i chcę, aby takie jeździły po Warszawie.” Buciak „CHCE” to i ma. Choć w roku ubiegłym składał podobny projekt:

I wtedy nie przeszedł. Co się wydarzyło takiego , że w tym roku się udało? Co roku Robert Buciak robi sobie rowerowe wycieczki za 5000 zł.

Projekt wybrany na rok 2021. Podobno już w czerwcu ma odbyć się ta impreza. ROBERCIE BUCIAK, BĘDZIEMY! Na rok 2022 też jest mozliwość, że mieszkańcy klepną podobną wycieczkę, za 5555 zł.

 
Kto ten projekt zatwierdził? Ewa Kolankiewicz.
 
Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej. Oraz…Pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.
 

Fajnie, prawda? I jak projekty Roberta Buciaka mogą nie przechodzić? Może warto przypomnieć, że w roku 2019 do Ewy Kolankiewicz nadano pismo w sprawie wadliwego przyjmowania uchwał przez Branżową Komisje Dialogu Społecznego ds. Transportu. Szefowaną wtedy przez Roberta Buciaka. Wiecie drodzy czytelnicy co się wtedy stało? NIC.

 
Czy wpływ na decyzje w CKS ma Monika Pastuszko – z Wydziału Konsultacji Społecznych (Centrum Komunikacji Społecznej) ?Prywatnie partnerka Roberta Buciaka?
Drzewka? Prosimy bardzo. Rok 2021.
 
A i będą w roku 2022?
 
 
Pewnie tak. Ławeczki? Tak jak było 666 na rok 2021. Miały być tęczowe.
 
To i będzie 777 na rok 2022. Tym razem… różowe.
 
 

Zwracamy uwagę zarówno na numerację np. ilości w zamówieniach jak i wesołych kalkulacjach. Warto wspomnieć o projektach Roberta Buciaka z lat ubiegłych na Służewie i Służewcu. O betonowaniu naturalnego parku, którego bronią mieszkańcy. O wycinaniu drzew pod budowę drogi dla rowerów. I robi to aktywista tzw. „Zielonego Mazowsza„.

Z czyjego polecenia Robert Buciak składa projekty? Kto dopuszcza do głosowań ewidentnie projekty, które powinny realizować instytucje miejskie ze swoich własnych budżetów, a nie z budżetu obywatelskiego?

 
 

Jak widać Robert  dobrze służy swoim panom z warszawskich urzędów, zna się z odpowiednimi osobami, aktywistami, politykami.

 

Czy z tego powodu osiąga jakieś korzyści? Np. stanowiska w rożnych instytucjach?  Kto jest patronem Roberta Buciaka? Jak to możliwe aby synonim mieszkaniec806 przeszedł weryfikację a  jego projekty zostały poddane do głosowania!

Dlaczego instytucje typu CBA, CBŚ, Prokuratura do dziś nie zajęły się jego osobą?

 

fot. M. Pastuszko
 
 
za; ActivistWatch
 
 
Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *