ZDM chce zamknięcia zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską!

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego i Nieruchomości, którą mam przyjemność prowadzić dowiedzieliśmy się, że Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) planuje zamknąć zjazd z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską – informuje Adam Matusik, radny Woli. Portal Warszawski informował już o tym parę tygodni temu.

 

Stanowisko radnych nie ruszyło ZDM

Temat wprowadziłem na obrady Komisji po raz drugi – na posiedzeniu 4.01.2021 r. radni przyjęli jednogłośnie stanowisko w którym opowiadali się za zwiększeniem bezpieczeństwa na skrzyżowaniu i jego przebudową, ale byli przeciw zamykaniu zjazdu. Jak widać stanowisko radnych nie ruszyło ZDM.

 
Dyrektor Łukasz Puchalski przez 2,5h dyskutował na ten temat z radnymi.
 

Rozumiemy doskonale argumenty bezpieczeństwa – to jasne i oczywiste, że jest to priorytet, ale jeśli Zarząd Dróg Miejskich zamknie zjazd zanim zostanie ustalony termin rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania i zabezpieczony na to budżet – to efekt może być taki, że zjazd nie zostanie otwarty przez następne parę latpisze Matusik.

A zakładam, że nie o to chodzi mieszkańcom, którzy chcą dojechać do swoich domów położonych w okolicy. Dlatego sprzeciwiam się zamykaniu tej drogi dojazdowej w taki sposób i wraz z innymi radnymi Koalicji Obywatelskiej Urszula Kęcik-Staniszewska – Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.
 
Jeszcze w tym tygodniu podejmiemy działania w tej sprawieobiecuje radny.
 
 
 
 
Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *