Coraz więcej biegających psów w Lesie Kabackim, a Straż Miejska głucha na interpelację!

Drodzy sąsiedzi, byłem dzisiaj na wieczornym spacerze po Lesie Kabackim. Udało mi się spotkać nie tylko kilka saren, ale również lisa. Kilka dni temu miałem zaś przyjemność oglądania borsuka w jego naturalnym środowisku – również w naszym ursynowskim rezerwacie przyrody – zaczyna swój wpis radny Ursynowa, Mateusz Rojewski.

 

Psy zagryzają leśne zwierzęta

Niestety spacerując i biegając po Lesie Kabackim, coraz częściej widzę biegające luzem psy. Jest to duży problem dla żyjących w rezerwacie dzikich zwierząt, nie wspominając już o tym, że rokrocznie ci mieszkańcy lasu są przez psy zagryzani. Art. 15 ust. 1 pkt 16 ustawy o ochronie przyrody wyraźnie zabrania wprowadzania do rezerwatu przyrody (a taki status ma Las Labacki) psów.

Tymczasem Straż Miejska umywa ręce i od 5 miesięcy nie potrafi udzielić odpowiedzi na moją interpelację, przesłaną do SM przez Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Chciałem podzielić się z Szanownymi Sąsiadami tą krótką, wieczorną refleksją. Być może gdyby ilość takich pism od nas – obywateli – do Straży Miejskiej była większa, to wówczas służba ta poczuła by się w obowiązku do działania.

Chrońmy razem ursynowską przyrodę!

 

za; Mateusz Rojewski

Portal Warszawski

zdj. UM.wawa.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *