Warszawo! Wielka mobilizacja! JUŻ DZIŚ spacer w obronie Dolinki Służewskiej!

Gdzie będzie ta „Zielona Warszawa”? Bo na pewno nie w Dolince Służewskiej! O tym jak Prezydent Rafał Trzaskowski i podległe mu instytucje zajmujące się zielenią Warszawską „przewalają” miliony z naszego budżetu. O tym jak dewastowana jest zieleń Warszawska. O tym jak okłamuje się Warszawiaków, okraszając urzędnicze inwestycje pięknymi słowami i manipulując faktami. O tym wszystkim opowiemy Wam na spotkaniu, na które serdecznie zapraszamy. 

 

List  Przyjaciele Dolinki – mieszkańcy przeciwko budowie placu zabaw

 

Mieszkańcy od sierpnia 2020 walczą o zachowanie półdzikiego terenu Dolinki Służewskiej, będącego ważnym korytarzem ekologicznym dla zwierząt i roślin. Apelowaliśmy do ZZW, RDOŚ, GDOŚ, BOŚ, ufając, że jednostki powołane do ochrony środowiska sprawę zagrożenia dla chronionych gatunków zwierząt potraktują poważnie. Odbiliśmy się od wszystkich drzwi i chcemy Wam o tym opowiedzieć.

Forsowany przez Ratusz i Zarząd Zieleni ponad hektarowy „naturalny” (tylko z nazwy) plac zabaw, to wynik patologii, jaką stał się budżet obywatelski. Chętnie opowiemy Wam jak on działa w „praktyce”.

Narzucona na Dolinkę Służewską, wbrew głosom mieszkańców i bez żadnych konsultacji inwestycja, to policzek dla nas i wyraz głębokiej ignorancji władzy jaką wybraliśmy. Również z tego powodu, że obiecywali nam zieloną Warszawę. Od lat domagamy się renaturyzacji potoku i zadbania o tutejszą przyrodę. Mamy dokumenty, ekspertyzy, petycje i chcemy je Wam pokazać.

Urzędnicy zdecydowali o wszystkim sami, robiąc mniej, za więcej (publicznych) pieniędzy. Od ZZW i CKS drogi prowadzą do Ratusza, który cały czas zasłania się przepisami, manipuluje opinią publiczną, nie udostępnia informacji i nadinterpretuje luki prawne. Kto za tym wszystkim stoi i na czym mu zależy? Gdzie i jak „przewalana” jest nasza wspólna kasa z Budżetu Obywatelskiego?

 

Serdecznie zapraszamy, bo chcemy Wam o tym wszystkim opowiedzieć

 

Pokazać jak to wygląda w praktyce i przedstawić rzetelne informacje na temat całego procesu z jakim musieliśmy się zderzyć. Dzisiaj to Dolinka Służewska, a za chwilę może to być Twój skwer, Twój ulubiony park miejski, Twój trawnik z ławeczką. Mieszkańcy Warszawy mają prawo wiedzieć jak „deweloperka” przejmuje ostatnie skrawki naturalnej zieleni warszawskiej i zarabia na nich krocie, pozostawiając nam w zamian smog, alergie i choroby płuc. Jesteście nam potrzebni do przekazania tej wiedzy. Jesteście potrzebni Warszawiakom, żeby uchronić ich przed szarą przyszłością.

Spotkanie odbędzie się w Dolince Służewskiej (teren przy wiadukcie Al. Harcerzy i ul. Bacha) dziś 05.05.2021 o godzinie 18:00. 4 osoby wygłoszą oświadczenia po których odpowiemy chętnie na wszystkie wątpliwości. Przygotujemy również dla Was pełną dokumentację całego procesu Budżetu Obywatelskiego w Dolince Służewskiej.  Na spotkanie zaprosiliśmy również przedstawicieli „drugiej” strony, gdyż nie obawiamy się  merytorycznej debaty. Czy będą mieli na tyle honoru, żeby opowiedzieć nam swoja wersję, czy znów usłyszymy, że inne służbowe obowiązki uniemożliwiły im uczestnictwo? Zobaczymy i jeszcze raz zapraszamy.

Z poważaniem,
Mieszkańcy Dolinki Służewskiej  

LINK DO WYDARZENIA

https://www.facebook.com/events/1161059424323836/

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły