Kolejny przykład patodeveloperki na Białołęce!??

Dlaczego miejska spółka MPWiK zapewnia finansowanie i buduje kanalizację na prywatnej działce inwestora, który dopiero stara się o wydanie pozwolenia budowlanego na osiedle? Tym samym mamy kolejny przykład patologicznej developerki na Białołęce!

 

 
 

Po kolei

 

Pozwolenia na budowę  Prezydent m. st. Warszawy wydał w dniu 20.10.2020 roku (Decyzja nr 251/BIA/2020), zaś MPWiK inwestycję rozpoczął 28.05.2020 czyli ponad 4 miesiące wcześniej przed uzyskaniem decyzji administracyjnej przez Budowamtex!

Skąd miejska spółka wodociągowa miała pewność, że deweloper otrzyma pozwolenie na osiedle mieszkaniowe na działce nr 3/84 z obrębu 4-16-38, na której zgodnie z zapisami miejscowego planu  powinny przeważać usługi, a zabudowa mieszkaniowa dopuszczalna jest jedynie jako uzupełnienie funkcji podstawowej?

Tymczasem, na działce znajdującej się tuż za ogrodzeniem jednej z największych i najbardziej przeciążonych podstawówek w Polsce (SP 356 przy Głębockiej 66) powstanie kolejne 295 mieszkań i ZERO lokali użytkowych.

 

 

 

 

Dlaczego Prezydent wydał kolejną zgodę na blokowisko (wcześniej 511 mieszkań w ramach osiedla „Młoda Białołęka” PHN) w takim miejscu?

 

Inwestycja MPWiK nie skończyła się przy granicy działki, a spółka miejska weszła z kanalizacją na teren prywatny ok. 50m wgłąb, stawiąjąc studzienkę na środku działki i za darmo uzbrajając teren prywatnemu podmotowi?
 
Ciekawa jest także informacja uzyskana od pracowników wykonawcy, którzy stwierdzili, że kanalizacja jest na potrzeby osiedla Dom Development. Informacja może wydawać się na pierwszy rzut oka zaskakująca, bowiem PnB dostałą firma Budowamtex, która też zawarła umowę z MPWiK.
 
Jeżeli jednak przypomnimy sobie sytuację z działką przy Głębockiej 88, gdzie PnB w 2018 roku uzyskała firma Real Invest (Decyzja 336/BIA/2018), a inwestycję ostatecznie przejął i realizuje Dom Developmen.
 
 
 
 
 

 

Czy przy Kartograficznej sytuacja powtórzy się?

 
Jest to wielce prawdopodobne, bowiem czy MPWiK czyniłaby takie starania dla jakiegoś małego dewelopera z Siedlec?
Czyżby, jak kiedyś, w całą sprawę zaagażowany był Jarosław Jóźwiak były wiceprezydent miasta, a obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej MPWiK?
 
W 2017 roku głośna była sprawa udziału Pana Jóźwiaka, który reprezentował właśnie Dom Development w rozmowach z władzami Białołęki.
 
 
 
 
 
 
 
 
O podobnym przypadku pisaliśmy dosłownie parę dni temu
 
 
 
 
 
Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły