Patodeveloperka na Białołęce! Czy taka przyszłość nas czeka??

– Budujemy osiedle budynków mieszkalnych wielorodzinnych o łącznej powierzchni 29,5 tys. m2 (ok. 511 mieszkań), realizowane w trzech etapach – czytamy na stronie inwestycji. – Grupa PHN posiada już prawomocne pozwolenie na budowę wszystkich trzech etapów. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest w maju – informuje TuStolica.

 

Lokalne społeczności się nie liczą?

 

W największym uproszczeniu Polski Holding Nieruchomości to państwowa jednostka, która zajmuje się dokładnie tym samym, co deweloperzy. Obecnie buduje w Warszawie m.in. wieżowiec Skysawa przy rondzie ONZ oraz biurowce Intraco Prime na Muranowie i Prymasa Tysiąclecia 83 na Woli. Z kolei w północnej części miasta PHN wystartował z budową dużego osiedla Młoda Białołęka. Bloki wyrosną przy Geodezyjnej, tuż obok Trasy Toruńskiej.

Maszyna urzędnicza, deweloperska jest zbyt duża, i niestety i tym razem mieszkańcy też ponieśli klęskę. Niestety. Rok temu,1 kwietnia 2020 roku wojewoda mazowiecki  odrzucił wnioski mieszkańców, nie pomogła także petycja pod którą podpisało się ponad 600 osób. Odrzucił wniosek złożony przez mieszkańców, o wszczęcie postępowania z urzędu nie dopatrując się rażącego naruszenia prawa przez PHN. Tym samym okazuje się, że urzędy akceptują eldorado narzucone przez patodeweloperów. Odchodzą w niepamięć czasy urbanistyki i planowania, które było podstawą rozwoju miast. Korporacje, banki, i urzędy zaczynają powolny proces zabijania miasta.

 

Tak się dziś buduje!

 

Na 511 mieszkań będzie  ZERO lokali handlowych czy usługowych na terenie gdzie mpzp przewidują usługi, a zabudowa mieszkaniowa dopuszczalna jest warunkowo o ile uzupełnia przeznaczenie podstawowe.

 

Na 511 mieszkań na terenie gdzie jest jedna z największych szkół podstawowych w Polsce, gdzie w budynku planowanym na 800 uczniów, jest ich ponad 1 500 a dzieci potrafią zaczynać naukę od godz. 14.
 
 
Na 511 mieszkań na terenach, gdzie plany miejscowe zakazują zabudowy mieszkaniowej na tym terenie z uwagi na przekroczone normy hałasu (znacznie wzrósł po otwarciu obwodnicy Marek, ale inwestor bazował na danych sprzed 2 lat – SIC!).
 
 
Na 511 mieszkań, które powinny znajdować się w budynkach max 4,5 kondygnacynych – podniesienie rzędnej terenu poprzez obsypanie metrem ziemi nie czyni z garażu kondygnacji podziemnej (potwierdza to Mazowiecki Urząd Wojewódzki)!
 

Na 511 mieszkań, na które Miasto Stołeczne Warszawa wydaje PnB dla spółki Skarbu Państwa naruszające miejscowe prawo, a tymczasem inny podmiot reprezentujący SP – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, nie chce przekazać działki miastu pod nową szkołę i park z terenem rekreacyjno-sportowym.

Czy taka przyszłość nas czeka??

 
Park Przy Szkole i Portal Warszawski
 
 
Zdj. Norbert Yanki

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły