Mieszkańcy Ochoty zdecydują o nazwie parku

Czy wiecie, że…mamy nowy, piękny park? I że większość mówi o nim po prostu park Zachodni. Ta nazwa funkcjonuje od lat, od czasów kiedy to miejsce było zwykłym klepiskiem i chaszczowiskiem. Ale nazwa, nawet utarta i mocno zakorzeniona w języku i świadomości mieszkańców, nie wyklucza, by miejsce to miało patrona. By był to park Zachodni imienia…No właśnie!

 

Mieszkańcy Ochoty zdecydują o nazwie parku

– Uznaliśmy, że najlepiej, żeby o nazwie parku zdecydowali jej użytkownicy, bo to oni najpierw wybierali jego kształt i oni będą z niego korzystali – mówi Dorota Patrycja Stegienka zastępca burmistrza Ochoty.

 
Przysyłajcie na adres: ochota.prasa@um.warszawa.pl swoje propozycje! Czekamy! (Ochota – dzielnica m. st. Warszawy)
 
 

Historia Parku

 

Jeden z najmłodszych parków warszawskich na warszawskiej Ochocie u zbiegu ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Alei Jerozolimskich. W planach zagospodarowania przestrzennego określany zarówno jako „założenie parkowe”, jak i „park miejski”. Powstał na terenie byłych ogródków działkowych. Wśród nasadzeń i spontanicznie wyrosłych drzew występują: klony (klon zwyczajny Acer platanoides, jawor A. pseudoplatanus, klon jesionolistny A. negundo), robinia akacjowa (Robinia pseudoacacia), a także różne gatunki i kultywary lip (Tilia sp.), topoli (Populus sp.) i dębów (Quercus sp.). Wzdłuż granic parku przy głównych ulicach znajdują się ścieżki rowerowe. Nazwa „park Zachodni” została wybrana w plebiscycie. Władze dzielnicy z kolei postulowały nazwę „park Pięciu Sióstr” (na cześć Wandy z Posseltów Szachtmajerowej i jej sióstr. (wiki)

 
 
Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *