O co walczy „Zielone Mazowsze”?? Sprawdzamy!

Dziś drodzy czytelnicy przeczytacie o pewnym warszawskim aktywistycznym stowarzyszeniu. „Zielone Mazowsze”, organizacji która istnieje od…1994 roku!

 
 

Czytamy na ich stronie

 

Jesteśmy niezależną organizacją ekologiczną, dążącą do poprawy jakości życia mieszkańców, w szczególności osób niezmotoryzowanych i pragnących mieszkać w zdrowym i przyjaznym człowiekowi otoczeniu.

 
Naszą misję realizujemy poprzez:
 

1. Promocję transportu publicznego, w tym kolejowego;

2. Promocję ruchu rowerowego i działania na rzecz poprawy warunków jazdy na rowerze;

3. Działania na rzecz respektowania praw pieszych;

4. Działania zmierzające do ograniczenia ruchu samochodowego;

5. Wspieranie mieszkańców we współdecydowaniu o własnym otoczeniu i wzmacnianie kontroli społecznej;

6. Działania zmierzające do redukcji odpadów u źródła i odzysku surowców wtórnych.

 
Terenem naszych działań jest Warszawa i Mazowsze, ale staramy się również wspierać inicjatywy zbieżne z naszą misją w innych regionach Polski.
 

Porozmawiajmy zatem o tej „misji” i jej realizacjach

 
Punkt 1. „Promocja transportu publicznego, w tym kolejowego”
 

Zaglądamy sobie na zakładkę http://zm.org.pl/?t=kolej –  a tam statni wpis: 12 marca 2020 r. wcześniejszy 20 marca 2020 r. a jeszcze wcześniejsze? 9 lipca 2019 r. i kolejny 8 sierpnia 2018 r.

Można powiedzieć, że rzeczywiście ZM bardzo dba o rozwój transportu kolejowego. Są Inne wpisy dotyczące transportu miejskiego? Tak, przedostatni z września 2019 r. i dotyczy on  polemiki z ursynowską gazetą Marcina Jackowskiego w sprawie, a jakże tych niedobrych kierowców i obowiązkowej jego zdaniem likwidacji zatok autobusowych.

Punkt 2. „Promocja ruchu rowerowego i działania na rzecz poprawy warunków jazdy na rowerze”. Tu niewątpliwie ZM powinno działać prężnie. Ale co widzimy? Oczywiście wpisy Dawida Łakomskiego (admina prymitywnej i hejterskiej strony Typowy Autkowy Aktywista) o tym, że nie może przejechać rowerem przez Most Poniatowskiego.

 
Również Robert Buciak walczy z prywatnymi właścicielami gruntu, usiłując ich zmusić do swoich rowerowych planów:
 
 

Ostatnie wpisy w zakładce mają pół roku. Trudno nazwać działania tych osób jako promocje ruchu nowego. Można je raczej nazwać fobią wobec samochodów i kierowców. W ramach pieniędzy z różnych funduszy obywatelskich ZM przeprowadziło ciekawą akcję. „Ewaluację” A kto był jej wykonawcą? Agnieszka Nowak oraz Marek Smyk.

 
Znani w sieci z niewybrednych, wręcz chamskich odzywek do każdego, kto śmie się z nimi nie zgadzać.
 
 
Punkt 3. „Działania na rzecz respektowania praw pieszych”
 
I znów wpisy raz na ruski rok, które poświęcone są walce o pieszych i czynią to „słynni” rowerzyści – Jackowski i Buciak.
 

Jackowski; „Wszystkim instytucjom odpowiedzialnym za ruch drogowy proponujemy więc, by dążąc do poprawy jego bezpieczeństwa zostawiły w spokoju ubiory potencjalnych ofiar, a zaczęły stanowczo eliminować patologiczne zachowania potencjalnych zabójców.”

 
Ruch pieszych w pandemii po jezdniach jest naszym ulubionym wpisem Roberta Buciaka.
 
Warto przypomnieć również, że jeżdżący wszędzie rowerem Robert Buciak jest „prezesem tzw. Pieszej Polski”.
 
Punkt 4. „Działania zmierzające do ograniczenia ruchu samochodowego”.
 
To już chyba omówiliśmy w poprzednich trzech punktach?
 
Punkt 5. „Wspieranie mieszkańców we współdecydowaniu o własnym otoczeniu i wzmacnianie kontroli społecznej”.
 

To jest wielce ciekawe. Zwłaszcza, że mieszkańców, którzy maja inna wizję niż ZM na swoim fanpejdzu, organizacja blokuje.Nie tylko za komentarze, ale nawet za wstawianie niewłaściwych emotek. To nie żart!

Wzmacnianie kontroli społecznej również wygląda tak, iż członek ZM Robert Buciak na swoim profilu Budżetu Obywatelskiego zablokował możliwości sprawdzenia jakie i kiedy składał projekty.
 
Punkt 6. „Działania zmierzające do redukcji odpadów u źródła i odzysku surowców wtórnych”.
 
Jak głęboko ZM jest zainteresowane tym tematem tylko podamy daty ostatnich wpisów: 8 listopada 2020 r., 21 stycznia 2020r., 19 grudnia 2019r., 5 lipca 2018 r.
 

Odzysk surowców?

 
Od 2007 roku /!!!/ nie widać nic nowego?
 
 
rok 2013 – hibernacja od tego okresu trwa w najlepsze.
 
 
Widać, że tematy odpadów są w ZM priorytetem.

Terenem naszych działań jest Warszawa i Mazowsze, ale staramy się również wspierać inicjatywy zbieżne z naszą misją w innych regionach Polski”. Daleko nie trzeba szukać.

 
Np. w temacie Mazowsza organizacja ZIELONE MAZOWSZE nie wykonuje już żadnych ruchów:
 
 

Ba, Robert Buciak znany jest z tzw. „kontrowersyjnych” pomysłów składanych do Budżetu Obywatelskiego. Hitem są dwa – budowa na Służewcu drogi dla rowerów z dużą wycinką drzew na ten cel oraz zabetonowanie naturalnego i zielonego parku na Służewie. Jakoś koledzy z ZM nie widzą powodów do potępienia tego rodzaju pomysłów swojego kolegi.

Jak udowodniliśmy na przykładach ZM już dawno nie jest organizacją walczącą o zieleń na Mazowszu.

Stało się prywatnym folwarkiem kilku rowerzystów, którzy przejęli w organizacji inicjatywę, a każdy kto ich nie popiera to hejter, blachosmrodziarz czy petrolhead.

W najbliższym czasie rozpiszemy dokładnie środki finansowe jakie ZM otrzymało z różnych źródeł na promocje swoich działań. Oraz kto był tego fundatorem.

Jackowski, Buciak, Łakomski, Ziniewicz, Smyk, Nowak to twarze Zielonego Mazowsza.

Zamiast dokonywać promocji tych osób proponujemy mediom zapoznać się z ich twórczością w sieci oraz skierować tam gdzie ich miejsce – w medialny niebyt.

za; ActivistWatch

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *