Rozbudowa RKS OKĘCIE nie na rękę urzędowi dzielnicy??

Znany wielu mieszkańcom Włoch klub sportowy RKS Okęcie cały czas walczy… ale nie o coraz lepsze wyniki sportowe, tylko o rozwój w niesprzyjających okolicznościach. Tym razem władze klubu spierają się z Urzędem Dzielnicy o możliwość modernizacji infrastruktury sportowej poprzez budowę boiska ogólnodostępnego dla mieszkańców.

 

 

To projekt z Budżetu Obywatelskiego

Rozbudowa potencjału sportowego miała być organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 r. na terenach należących do Miasta Stołecznego Warszawa i użytkowanego przez klub sportowy z Okęcia. Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 318 000,00 zł, a realizacja tej inwestycji zamknęłaby się w okresie krótszym niż 12 miesięcy. Niestety pomimo formalnego spełnienia wszystkich warunków, pojawiają się problemy już na samym etapie prowadzenia analizy. Według Urzędu Dzielnicy właścicielem terenu przeznaczonego pod inwestycję nie jest m. st. Warszawa, przedsięwzięcie przekroczy tegoroczną dopuszczalną kwotę i nie ma możliwości jego realizacji w terminie krótszym niż rok. Zarzuty te odpiera stanowczo Prezes RKS Okęcie Stanisław Gajlewicz, który we wpisie na jednym z portali społecznościowych stanowczo podważa opinię podjętą przez urząd.

Kto ma rację w tym sporze i czy tym razem rzeczywiście chodzi tylko o problemy natury formalno – prawnej? A może warto, żeby włodarze Włoch stanęli ponad podziałami oraz prywatnymi animozjami i nie czynili trudności w rozwoju sportu w naszej dzielnicy? Mamy nadzieję, że w tym temacie zwycięży dobro mieszkańców, a szczególnie dzieci i młodzieży, dla której sport powinien być nieodłącznym elementem wychowawczym i rozwojowym.

za; Włochowskie Forum

 

O perturbacjach wokół RKS Okęcie pisaliśmy równo już rok temu:

(Sprostowanie) Miasto nie zamierza zamykać RKS „Okęcie”!

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły