Niestety! Na teren Dolinki Służewieckiej w obstawie straży miejskiej wjechał ciężki sprzęt budowlany!!

Ogrody Deszczowe i naturalne place zabaw na terenie miasta stołecznego Warszawy, w tym plac zabaw w Dolinka Służewiecka, pozycja 1235 z BO22, wcześniejsza nazwa projektu podana przez pomysłodawcę Roberta Buciaka, brzmiała 100 ogrodów deszczowych i naturalnych plac zabaw. W części rzeczowo – finansowej – matematyka i logika zostały uznane za nieistotne. Mimo ogromnego zaangażowania społecznego, ale przede wszystkim masowego sprzeciwu mieszkańców, miasto weszło właśnie w towarzystwie Straży Miejskiej na teren Dolinki Służewieckiej, tym samym realizując pilnie niechciany 17 plac zabaw. Co zdumiewa projekt ma być zrealizowany w trybie pilnym do 15 maj!

 

Ten projekt jest przeciwny ideałom Budżetu Obywatelskiego

Jak dowiedział się Portal Warszawski od grupy broniącej Dolinki, która stanowi ok. 3000 osób projekt o nazwie „Ogrody deszczowe dla Warszawy”, w tym Dolinka Służewiecka, miasto w asyście straży miejskiej (rzecz niespotykana!!) przyspiesza nagle realizację projektu, co do którego jest bardzo dużo formalno-prawnych rażących błędów.

Projekt już został przedstawiony w 2014 roku, gdzie trzy warianty zostały definitywnie odrzucone przez samych mieszkańców w trackie konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania tego miejsca. Pomysłodawcą i samozwańczym reprezentantem, byłym mieszkańcem Mokotowa, i osiedla Służew Nad Dolinką, jest Robert Buciak, który nawet nie znając dokładnie topografii Dolinki Służewskiej wskazał, że dolinka leży w dwóch dzielnicach, to jest Mokotów i Ursynów, tym samym wspólnie z centrum Komunikacji Społecznej z Ratusza, zadecydował za mieszkańców do złożenia projektu pilotażowego w  kategorii ogólnomiejskiej do głosowania „zwycięskiego” projektu przez wszystkich mieszkańców miasta stołecznego Warszawy.

 

Do parku wejść nie można, pilnuje go Straż Miejska, a wykonawca ma zakaz informowania o przebiegu przedmiocie inwestycji. Czy miasto przewiduje dla nieposłusznych mieszkańców jakieś kary??

 

Mieszkańcy są w posiadaniu dokumentów, które jasno wskazują na rażące zaniedbania, celowe wprowadzanie w błąd opinii publicznej, zignorowanie głosów mieszkańców, przekraczanie kompetencji w ramach zajmowanych stanowisk,  i wykorzystywania władzy w części posiadania praw do własności terenu. Na tym przykładzie (niechciana inwestycja w Dolince) miasto pokazuje na załamanie systemu prawa jako priorytetu o dbałość zaufania opinii publicznej do instytucji publicznych, i upadku idei samego budżetu obywatelskiego w świetle forsowanych i dokonanych przez urzędników praktycznych mechanizmów demokratycznych, które mają w głębokim poważaniu. 

 

Dlaczego tak szybko?

 

Wiadomo już dlaczego ten projekt dostał przyspieszenia. Okazuje się, że 1 maja 2021 roku z Zarządu Zieleni w Warszawie odchodzi Renata Kuryłowicz, szefowa jednostki. Czy została zmuszona, czy szykują się zmiany?

I ciekawe jest dlaczego Zielone Mazowsze, Piesza Warszawa, Miasto Jest Nasze, Gazeta Stołeczna (społeczna wrażliwie) nie bronią racji mieszkańców. Czy to zmowa, czy celowa robota?

Kim jest Robert Buciak?

To samozwańczy „aktywista” przybyły do nas ze Szczecina, który genialnie nauczył się żyć w Warszawie. Jego powiązania z miastem, niejasne relacje z urzędnikami miejskimi, szczególnie pracującymi przy tzw. Budżecie Obywatelskim, budzą bardzo poważne obawy, co do uczciwości i przejrzystości projektów, które miały być dla mieszkańców Warszawy.

tu więcej na ten temat: https://portalwarszawski.com.pl/2021/03/17/jak-zatrudniany-byl-aktywista

Trzeba też wspomnieć o przedziwnych powiązaniach miejskich uzurpatorów, mylnie zwanymi „aktywistami” z warszawskimi urzędnikami.

tu więcej na ten temat https://portalwarszawski.com.pl/2020/11/29/oto-siec-

Jakim cudem ten „spec” dostał się do Ministerstwa Infrastruktury zostaje zagadką.

Zawiadomienie do prokuratury

I na koniec już warto wspomnieć, że projekt zgłoszony przez Buciaka został wysłany przez Portal Warszawski do prokuratury krajowej celem wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości.

 

Dla zainteresowanych

 

Więcej o  Dolince pisaliśmy TUTAJ

 

CIĄG DALSZY NASTĄPI

 

Portal Warszawski

One thought on “Niestety! Na teren Dolinki Służewieckiej w obstawie straży miejskiej wjechał ciężki sprzęt budowlany!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *