Czy NIK skontroluje legalność projektu Dolinki Służewieckiej?? Czy ten projekt to wierzchołek góry lodowej??

W związku z tym, że miasto, co gorsza nawet radni z opozycji, zostawili samych mieszkańców Dolinki, Ci podjęli bardzo konkretne kroki i wzięli sprawę w swoje ręce.  Ilość zgromadzonych przez nich dokumentów stwierdzających rażące nieprawidłowości, łamanie prawa, wystarcza już aby do sprawy zaangażować między innymi Najwyższą Izbę Kontroli. Portal Warszawski już ponad dwa miesiące temu poinformował Ministerstwo Sprawiedliwości o niejasnościach wokół projektu Ogrody Deszczowe, na które nie zgadzają się mieszkańcy!

 

Takiej okazji już nie będzie

Kiedy jako pierwsi poinformowaliśmy opinię publiczną o gremialnym niezadowoleniu mieszkańców Dolinki Służewieckiej i braku zgody na kolejny plac zabaw w tej okolicy, wróżyliśmy że albo są to albo pierwsze zakusy na inwestycję developerską w przyszłości na tym terenie, albo że na tym projekcie gdzie autorem jest absolutnie podejrzana postać Roberta Buciaka, który jest zaprzyjaźniony z warszawską urzędniczą wierchuszką, „wyłoży” się spaczony już Budżet Obywatelski.

Jeśli w końcu stołeczne media (80% stołecznych mediów podporządkowana jest ratuszowi), media krajowe, ale przede wszystkim wszyscy porządni politycy, od lewa do prawa, ludzie dobrej woli, organizacje, fundacje, i mieszkańcy – czyli wszyscy sprzeciwiający się patologii, która stała się symbolem obecnych rządów, zaangażują się w tę sprawę, jest wielka szansa na uzdrowienie choć w części Warszawy. Buciak nie jest sam, za nim stoją konkretne nazwiska urzędników, dokumenty, lub ich brak. Tylko zgłoszenie tego podejrzanego projektu do odpowiednich instancji jak Najwyższa Izba Kontroli, prokuratura, są w stanie wykazać czy Warszawa jest dla wszystkich, czy stała się po prostu miastem korupcji i niejasnych układów, które już uderzają w portfele mieszkańców. Przecież za błędne decyzję zapłacimy my wszyscy.

 

NIK

Z pisma jasno wynika, że zdarzały się już kontrole Budżetów Obywatelskich w innych województwach, i że w przyszłości NIK nie wyklucza kontroli projektów co do których, my jako obywatele, mamy wątpliwości. Tym bardziej zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu autentycznie leży dobro naszej Warszawy, o niezłomność! Właśnie teraz jest doskonały czas aby mieszkańców Dolinki wspierać, i przy okazji badać ten absolutnie kontrowersyjny projekt. Być może wyjdą na jaw inne sprawy…

Społeczeństwo uzdrawia się poprzez eliminację nieuczciwości, patologii i wszelkich jednostek które działają przeciwko innym, szczególnie kiedy czynią to urzędnicy! Jak zostanie udowodniona wina, musi być i adekwatna kara. Tak zbudowany jest cywilizowany świat!

I warto zapamiętać gdzie są ci co najgłośniej krzyczą o zielonym ładzie, pszczółkach czy dbałości o zieleń. Oni krzyczą wtedy kiedy im się wyda rozkazy!

W nas w każdym razem macie pełne wsparcie!

Oto odpowiedź Najwyższej Izby Kontroli, którą dostał jeden z mieszkańców Dolinki;

 

 

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły