[TYLKO U NAS] Miasto planuje wykwaterowywanie mieszkańców okolic Bazaru Różyckiego‼ Takie są plany ratusza i…praskiego aktywu

Warto było poświęcić czas na wczorajszą  Komisję Architektury Rady Dzielnicy Praga- Północ. Pojawiły się bowiem nowe plany zabudowy terenu wokół Bazaru Różyckiego. Sam bazar, w dużej części, jest oddany spadkobiercom, więc nie podlega planom miasta. A są to plany poważne!

 

Propozycje

Dziewięć budynków miejskich ma zostać wykwaterowanych i wyremontowanych. Nie będą już miejskie, jedynie 20% mieszkań ma pozostać komunalnych. W zamian mają powstać nowe budynki komunalne, wtłoczone między gęstą zabudowę pomiędzy Brzeską i Targową. Przewodnicząca Komisji Architektury Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Praga Północ, Barbara Domańska zadała w tym kontekście pytanie o doświetlenie i linijkę słońca, bowiem teren wydaje się już teraz intensywnie zagęszczony. Plany tej „rewitalizacji” powstały w Biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta. Na komisji kilkakrotnie padły pytania, czy zostały one skonsultowane z osobami najbardziej zainteresowanymi – mieszkańcami Pragi, radnymi, zarządem dzielnicy. Okazuje się, że tradycyjnie dzielnica została pominięta w tym dziele- ani burmistrz, ani Prażanie nie zostali zapytani o zdanie.

Obecny na komisji wiceburmistrz Dariusz Kacprzak stwierdził, że urząd dzielnicy nie konsultował tych planów. Także mieszkańcy twierdzili, że nikt ich o zdanie nie pytał, mimo że wcześniej otrzymali pismo, że takie „konsultacje” się odbędą. Jednak nie wszyscy zostali pominięci.

W raporcie bowiem pojawia się…

PSM Michałów, ta sama organizacja która od miasta dostała już 300 tysięcy złotych na wynajem Domu Sąsiedzkiego. Czy to nie budzi poważnych wątpliwości co do uczestnictwa owej organizacji w takich konsultacjach?? Czy to 300 tysięcy złotych to po prostu nagroda i motywacja zarazem, aby w dyskusjach nad takimi inwestycjami jak ta powyżej angażować się na rzecz miasta??

Poza tym PSM Michałów nie sąsiaduje z Bazarem Różyckiego, zatem o co chodzi??

Portal Warszawski

zdj. wikipedia

One thought on “[TYLKO U NAS] Miasto planuje wykwaterowywanie mieszkańców okolic Bazaru Różyckiego‼ Takie są plany ratusza i…praskiego aktywu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *