Wody Polskie interweniują w sprawie Dolinki Służewieckiej!

Parę dni temu informowaliśmy, że do wód przepływających przez Dolinkę wyrzucane są chemikalia. Widok obklejonych dziwnymi substancjami chemicznymi ptaków jest niepokojący. Jest interwencja Wód Polskich

 

Ten proceder trwa od lat

Okazuje się, że sytuacja powtarza się od lat. Sprawa jest zgłaszana przez mieszkańców Dolinki,  ale miasto nic sobie robiło. Bezradna policja nie może namierzyć kto zanieczyszcza staw i wody. Potok śmierdzi i zmienia kolory, a sprawy są umarzane.

„Drodzy przyjaciele Dolinki, wiem, że Wam również przeszkadza smrodek ulatniający się z naszego potoczku służewieckiego. Mieszkańcy mojego osiedla interweniowali w tej sprawie (bardzo skutecznie) kilka lat temu. Przez kilka sezonów był spokój, a w tym roku znowu mamy fetor i zanieczyszczoną wodę. W niedalekim czasie ma do nas przyjechać TV żeby ponowie nagłośnić sprawę. Będziemy bardzo wdzięczni jeśli wesprzecie nas w tej akcji i znowu będzie pięknie i pachnąco. Poinformuję Państwa o terminie spotkania. Mieszkamy zaraz koło wyścigów konnych i tu odbędzie się spotkanie z mediami. Im więcej nas będzie tym większa szansa na sukces.” – pisze Pani Ola Biała na swoim profilu.

Mieszkańcy podjęli działania i skierowali pismo do odpowiednich służb, które obiecały konkretne działania.

Oto treść pisma

Mieszkańcy Dolinki nie czekając na pomoc miasta wzięli sprawę w swoje ręce. Będzie interwencja Wód Polskich.

 

 

Portal Warszawski

zdj. Przyjaciele Dolinki – mieszkańcy przeciwko placu zabaw

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły