Remont ul. Meissnera nie ma celu poprawy komfortu jazdy kierowców – Zarząd Dróg Miejskich!

Zarząd Dróg Miejskich chwali się inwestycją na ul. Meissnera na Gocławiu. Ma być pięknie równo i bezpiecznie. Ale niestety nie dla kierowców. Zmiany są realizowane wyłącznie pod rowerzystów – tak wynika z pisma przesłanego w formie odpowiedzi do naszego czytelnika.

 

O co pytano?

Takiej treści maila wysłał nasz czytelnik do Zarządu Dróg Miejskich;

    „W tym momencie przeprowadzane są zmiany na tzw. „Obwodnicy” Gocławia. Zmiany te zwiększyły niebezpieczeństwo z powodu ustawienia „wysp” na drogach w niektórych miejscach. Takie miejsce jest przy wyjeździe z osiedla położonego na ul. Meissnera 1/3. Bez wyspy dało się skręcić bezpośrednio w prawo, zobaczyć w lusterko boczne lewe i dopiero włączyć się do ruchu tzn. zmienić pas na lewy. W tym momencie w ogóle nie widać nadjeżdżających samochodów z lewej strony. Trzeba wjechać prawie na pas. Jak dojdzie droga rowerowa to trzeba będzie wjeżdżać te drogę, aby cokolwiek zobaczyć. Jak poszedłem zrobić zdjęcie to akurat o mały włos byłby wypadek. Zdaje sobie sprawę, że z lewej strony jest większy samochód w tej chwili, ale często tam są tego typu pojazdy. Nawet mniejsza zasłaniają znacząco widoczność. Proszę o znalezienie rozwiązania tego problemu, ewentualnie rozważenia propozycji: – Instalacji lustra, tak aby kierowcy wyjeżdzający mogli zobaczyć czy ktoś jedzie z lewej strony (obrazek poniżej) – Zmniejszenie wysepki tak aby można było wjechać równolegle do pasa ruchu, a następnie bezpiecznie włączyć się do ruchu uprzednio spoglądając w lusterko boczne samochodu. – Instalacje znaków, aby pojazdy ciężarowe nie mogły parkować dłużej niż np. 15min. w miejscach utrudniających widoczność.”

 

Nie dla kierowców

Odpowiedź Zarządu Dróg Miejskich jak zwykle, nie dająca gwarancji, że jakikolwiek projektant z uprawnieniami analizował ów projekt. Tak czy owak jedno jest pewne. Nowa ul. Meissnera nie ma celu poprawy komfortu jazdy kierowców…

 

 

Zasadne jest pytanie czy ZDM w tej postaci powinno jeszcze w ogóle funkcjonować??/

 

Portal Warszawski

zdj. ZDM

One thought on “Remont ul. Meissnera nie ma celu poprawy komfortu jazdy kierowców – Zarząd Dróg Miejskich!

  • 21 kwietnia 2021 o 9:18 am
    Permalink

    I bardzo dobrze, że projekt nie miał na celu zwiększenia już i tak absurdalnie wysokiego komfortu osób jeżdżących autami. Auta w naszym mieście dominują, zabijają, zanieczyszczają, hałasują i korkują ulice. To nie jest ani zdrowy model transportowy, ani efektywny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.