„Socjolożka” z MJN zachwycona podwyżką śmieciową??

Byliśmy przekonani, że zachowają  pozory i nie będą się wypowiadać na ten temat.  A okazuje się, że to nic innego jak cichy sojusz z ratuszem. „Znawcy” z Miasto Jest Nasze już nie udają, że podlizują się ratuszowi. Czy kładka rowerowa przez Wisłę za 180 mln leżała na stole jako deal?

Mądrości Justyny K

Justyna Kościńska to kolejna „uzurpatorka”, która od lat działa w strukturach MJN. Pozbawiona samodzielnego myślenia, popiera ocywiście ratowanie muszek, korników, dzików, wolnych sądów i podwyżki, które nawet wśród zatwardziałego elektoratu Trzaskowskiego wzbudziły wściekłość. Sam tytuł zakręcamy ekrany, idzie nowe daje dużo do myślenia.

Oto pierwsza mądrość Kościńskiej

Na powiązanie opłat za odpady z zużyciem wody zdecydowały się takie miasta, jak Szczecin (od 2013 roku), Krynica Morska (od stycznia 2020), czy Zamość (od stycznia 2021). Tego typu system jest odpowiedzią samorządów na coraz wyższe koszty oraz stały wzrost ilości wytwarzanych opadów. Metoda od zużycia wody jest łatwa do weryfikacji i pozwala uniknąć trudności wynikających z innych systemów. (?????) Dotychczas obowiązujące zasady naliczania w Warszawie (stała opłata od gospodarstwa domowego) nie sprawdzały się. Nie brały pod uwagę, ile osób zamieszkuje lokal..

Druga Mądrość Kościńskiej

   Nowa metoda rozliczeń nie tylko ma być sprawiedliwa, ale też ma zachęcać do oszczędzania wody. Poprzez ograniczanie zużycia wody mieszkańcy mogą obniżyć swoje rachunki. Pokazują to doświadczenia Szczecina, gdzie zużycie wody spadło z 204,9 hektometrów sześciennych w 2012 roku do 127,9 w 2019. Efektem ma być pozytywny wpływ na środowisko. Ma to decydujące znaczenie w sytuacji kryzysu klimatycznego i malejących zasobów wody na świecie.

Są i inne uwagi, które zostawiamy pod uwagę naszym czytelnikom

https://publicystyka.ngo.pl/zakrecamy-krany-nowe-oplaty-za-odpady-w-warszawie-felieton-koscinskiej

Portal Warszawski

zdj. MJN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.