Wybitny varsavianista Jarek Zieliński walczy o życie. Rodzina prosi o pomoc!

Jarosław Zieliński to absolutny znawca Warszawy, wybitny varsavianista, autor wielu wielu książek na których wychowali się stołeczni przewodnicy, jak i społeczni opiekunowie zabytków! Niestety, jest bardzo poważnie chory! Rodzina prosi o pomoc, a my wraz z nią!

Leczenie możliwe za granicą!

W zeszłym roku miał wycięty końcowy odcinek jelita grubego, długą chemioterapie która zakończyła się dopiero co w październiku. Niestety zdrowie nie potrwało długo. W Niedzielę 11 kwietnia karetka zawiozła go do szpitala bo się dusił. Podejrzewaliśmy Covid, ale diagnoza przewyższyła nasze możliwości pojmowania. Jarek do końca nie chciał się poddać. Całe życie był wolnym człowiekiem, podróżnikiem, wspaniałym pisarzem, historykiem, przewodnikiem po Warszawie, nauczycielem, wielokrotnie nagradzanym za twórczość literacką. Teraz kończy swoją kolejną książkę. Niestety diagnoza to naciek nowotworowy na układzie moczowo płciowym oraz wiele ognisk w płucach 75%, w wątrobie, oskrzelach, jelitach…..


Wiemy już, że możliwe są badania genetyczne oraz konsultacja u lekarzy za granicą, firma Diameo – koszt takiej konsultacji to na dzień dobry 2100 euro

Jarek przebywa teraz w szpiatalu prywatnym, lecz nie wiemy ile tam będzie musiał pozostać a ubezpieczenie obejmuje tylko tydzień lub dwa pobytu w ramach ubezpieczenia.

Będziemy na bieżąco wrzucać i aktualizować wszelkie informacje oraz terapie jakie będzięmy podejmować.

Rodzina

tu link do zrzutki;

https://zrzutka.pl/leczenie-raka-pluc-i-ukladu-moczowo-plciowego-i-watroby-u-taty-jaroslawa-zielinskiego-pisarza-i-varsavianisty

 

PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły