Inwestycja ZDM wzięta pod lupę przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego!

W związku z budową obiektu inżynierskiego (kładki rowerowej) w ciągu ul. Radzymińskiej przy ul. Bystrej, które zostało zrealizowane na podstawie zgłoszenia na roboty budowlane, a nie podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż jest to samowola budowlana, a autorem jej jest Zarząd Dróg Miejskich. Po trzech miesiącach konsekwentnej interwencji Portalu Warszawskiego, WINB podjął decyzję o kontroli całego projektu.

 

O co chodzi?

Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r o Prawie Budowlanym na podstawie art. 28 oraz art. 29-31, inwestycja polegająca na budowie obiektu inżynierskiego możliwa jest TYLKO i WYŁĄCZNIE przy otrzymaniu pozwolenia budowlanego a nie na podstawie zgłoszenia. Zarząd Dróg Miejskich w ramach wniosku o informację publiczną, który skierowaliśmy na ich ręce, nie przesłał nam rzeczonego dokumentu, a jedynie zgłoszenie na podstawie którego zbudowano ową kładkę. Dlatego też inwestycję tę zgłosiliśmy do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, gdyż  podejrzewamy złamanie prawa przez Zarząd Dróg Miejskich,  polegające na samowoli budowlanej  obiektu inżynierskiego bez pozwolenia na budowę.

 

Co dalej?

 

Jeśli potwierdzą się nasze podejrzenia, wystąpimy o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec ZDM i jego dyrektora Łukasza Puchalskiego, tym bardziej że nie zdaje on sobie sprawy z popełnionego błędu, co świadczy o nieznajomości prawa. Wiemy też już, że złamano procedury przy dezorganizacji ruchu na Placu Zbawiciela, projektowaniu tzw. „Placu 5 Rogów” (kompletnie ahistoryczna nazwa swoją drogą), ul. Marszałkowskiej, czy ul. Potockiej, o czym już niebawem.

Portal Warszawski

zdj. rowery.um.warszawa.pl

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły