[TYLKO U NAS] Czy ZDM nie panuje nad warszawską „słupkozą”❓❓ Tak wynika z ich dokumentów!

Portal Warszawski od ponad miesiąca wysyła codziennie ok. 5 maili, które dotyczą poszczególnych ulic warszawskich, i instalacji słupków. Słupki te to zmora naszego miasta, rozłożone są one bardzo często bez ładu i składu, dlatego też przyglądamy się bliżej tej operacji.

Wnioski

Po złożeniu kilkudziesięciu wniosków o udzielenie informacji publicznej w sprawie montażu słupków na kilku inwestycjach, ze strony Zarządu Dróg Miejskich, otrzymaliśmy odpowiedź z której można wnioskować, że Zamawiający (Miasto) nie ma wpływu na prowadzone prace, jeśli Wykonawca wykona je zgodnie ze specyfikacją.

Dlatego też należy zadać sobie następujące pytania:

1. Czy ktokolwiek ze strony Zarządu Dróg Miejskich nadzoruje wykonywane prace?

2. Czy Inwestor (Inspektor) nie zatwierdza zastosowanych materiałów do wbudowania w trakcie realizowanych robót? Jeśli zatwierdza je, na dokumentach znajduje się producent materiału, a dokumenty powinny pozostać w dokumentacji budowy.

3. Czy Inwestor przechowuje dokumenty dotyczące danej inwestycji zgodnie z zapisami Prawa Budowlanego?

4. Czy Inwestor nie wie co przejmuje na majątek Miasta w ramach prowadzonej inwestycji? Jak wynika z treści udzielonej odpowiedzi.

5. Czy Zarząd Dróg Miejskich w związku z powyższymi wątpliwościami nie udzielił odpowiedzi na zadane pytania z premedytacją?

Te i podobne pytania zadamy Panu Łukaszowi Puchalskiemu,  pełnomocnikowi Prezydenta ds. rowerowych, a przy okazji Dyrektorowi Zarządu Dróg Miejskich.

 

W tak zwanym międzyczasie, oczekujemy pilnie na odpowiedź dotyczącą zniszczenia przez uzurpatorów miejskich chodnika przy ulicy Stalowej, jak i na inne odpowiedzi, które bardzo interesują warszawiaków! O wszystkim będziemy informować na bieżąco!

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły