Zapomniane miejsca kaźni. Bezpłatny spacer on-line z okazji 1 marca, Dnia Żołnierzy Niezłomnych.

Jak co roku Portal Warszawski włącza się w dzień Żołnierzy Wyklętych,to dla nas tak samo ważna data jak 1 sierpnia. Razem z Verba Veritatis – Instytutem do Walki z Antypolonizmem, zapraszamy na darmowy spacer on – line w formie dokumentu, który został wcześniej zarejestrowany.

Praskie katownie

Wychowani w polskich inteligenckich domach, w duchu głębokiego patriotyzmu, w poszanowaniu do polskiej historii, od dziecka wzrastaliśmy w środowisku, dla którego pewne rzeczy były oczywiste. Jesteśmy winni naszym rodzinom pamięć i szacunek dla tych, którzy walczyli o naszą Wolność. Spacer nie będzie miły ani łatwy. Nie będzie przyjemnych ludzkich historii.Spacer jest hołdem dla ofiar tego morderczego, szatańskiego, bolszewickiego systemu, który pojęcie zła zmaterializował ponad normę.

Walka z sowieckim okupantem trwała od 1944 do 1963 roku. Pochłonęła tysiące ofiar. W całej Polsce od połowy roku 1944 zaczęły powstawać kaźnie i więzienia, jednym słowem katownie, w których zabijano ludzi za przynależność pochodzeniową, do AK i innych ruchów niepodległościowych. I o tym jest ta opowieść.

Spacer poprowadzi Daniel Echaust, varsavianista, licencjonowany przewodnik miejski, zajmujący się tematyką antykomunistycznego państwa podziemnego w okresie wojny i po. Twórca Portalu Warszawskiego.

Cześć i Chwała Niezłomnym!

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *