Profesor UW w pełnym majestacie; „bełkoty katolskich bydlaków”

Kiedy w 1816 roku car Aleksander I, i ówczesna polska elita otwierali Uniwersytet Warszawski, nie podejrzewali że 200 lat później awans społeczny sprowadzać będzie tę szacowną uczelnią do poziomu rynsztoku. Chyba żaden kacyk komunistyczny, który na wpół analfabeta otrzymywał za samą przynależność do PZPR tutuł docenta czy profesora, nie ośmielił się rzucać takim mięsem i zdeprecjonować aż tak tytuł profesorski.

Kochanowski to obsesjonista?

Ten pan, już dwa lata temu w sierpniu pokazał na co go stać, o czym pisaliśmy na łamach PW;

Och och. O poj…ie z krzyżem w Płocku nie wypada pisać, że po…b. Choć ewidentnie pięknie pozował do zdjęć. Gdybym nie był lewakiem to bym został prawakiem. Oni nie mają problemów. Wypier…. – tak w mediach społecznościowych prezentował Kochanowski,  socjolog i filozof. W powyższym wpisie zaatakował 15-letniego Jakuba Baryłę, który niósł krzyż z różańcem podczas marszu równości w Płocku. 

K… jego mać! Ludzie! Luuuuuuuudzie! No ale jak Wy chcecie osiągnąć równość i takie tam, jeśli pier…cie takim samym językiem, jak homofobi? Jaka profanacja? Ludzie! Jak można mówić językiem swojej opresji? To chcecie wolności czy czego? – pytał krytyków nauczyciel akademicki. 

Dał nam Kochanowski przykład w majestacie prawa jak wpaść do rynsztoku

Pan Kochanowski, nazywanie go profesorem jest po prostu pomyłką, dostał wczoraj znów ataku i wyrzucił z siebie co następuje;

„Dość tolerancji dla chorych, fanatycznych, katotalibskich wywodów. Dość słuchania fanatyków, idiotów, męskich palantów, którzy wiedzą lepiej od kobiet”. Będę z całym moim profesorskim majestatem, właśnie jako profesor Uniwersytetu Warszawskiego, jako przedstawiciele nauki, jako intelektualista zwalczał KATOTALIBÓW, którzy chcą udowadniać, że zlep komórek to człowiek, że zygota Zosia cierpi, a morula Kasia czuj jak się jej wyrwa ogonek” – czytamy dalej we wpisie.

„No gdzieś musi być granica dla absurdu, katolskiej propagandy, katotalibów domorosłych. Nie. Oni NIE zasługują na szacunek, bo są tak poj**bani, że są gotowi wsadzić za kraty kobietę, lekarza i przyjaciół kobiety, bo usunie coś, co wiele razy sama natura usuwa jak skrzep” – pisze dalej  Kochanowski.

O sprawie poinformował działacz Ruchu Narodowego Konrad Smuniewski, publikując zrzuty ekranu na których widać skandaliczny wpis pracownika uczelni. Okazuje się, że Pan Kochanowski skasował już swój rynsztokowy wpis z mediów społecznościowych ale w sieci dziś już nic nie ginie.

Czy będzie reakcja?

Na wpisy zareagował prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, który zapowiedział, że zgłosi sprawę władzom uczelni.

„Zawiadamiam rektora. Pracownik naukowy, który wcześniej ordynarnie drwił z chłopca stojącego z krzyżem naprzeciw parady LGBT w Płocku, ponownie ośmiesza powagę akademii” – tłumaczy Kwaśniewski.

Tytuł zawodowy magistra otrzymał od ks. prof. Michała Czajkowskiego

Ukończył studia z zakresu teologii ekumenicznej na Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie). Tytuł zawodowy magistra otrzymał w 1999 roku na podstawie pracy magisterskiej dotyczącej myśli teologicznej Braci Polskich, napisanej pod kierunkiem ks. prof. Michała Czajkowskiego. W latach 1999–2003 odbył studia doktoranckie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 2003 roku otrzymał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii, na podstawie pracy „Przemiany tożsamości gejów. Analiza genealogiczno-dekonstrukcyjna”, napisanej pod kierunkiem prof. Ewy Nowickiej (recenzenci: prof. Ireneusz Krzemiński i prof. Andrzej Piotrowski). Praca została wydana pod tytułem „Fantazmat zróżNICowany. Socjologiczne studium przemian tożsamości gejów” (Universitas, Kraków 2004).

W latach 2004–2006 adiunkt w krakowskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości, wykładał w tym czasie socjologię queer w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Gender Studies UJ. Od 2005 r. pracownik Uniwersytetu Warszawskiego, początkowo w Centrum Badań Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego, a od 2010 r. w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. W 2011 r. uzystał stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie socjologii na podstawie książki „Spektakl i wiedza. Perspektywa społecznej teorii queer” (wyd. Wschód-Zachód, 2009). Od 2015 r. jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego (Katedra Socjologii Moralności i Aksjologii Ogólnej, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych), wykładowcą Gender Studies oraz kierownikiem Ośrodka Badań Społecznych nad Seksualnością na Uniwersytecie Warszawskim. Członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. W latach 2009–2015 członek rektorskiej Komisji ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji.

Współpracował także z uczelniami niepublicznymi, m.in. w latach 2008–2009 był prorektorem Wschód-Zachód Szkoły Wyższej im. Henryka Jóźwiaka w Łodzi oraz kierownikiem Ośrodka Gender/Queer Studies w tej uczelni.

za; twitter, Dorzeczy, wikipedia

PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły